Wycieczka do Torunia

W dniu 6 maja 2022 roku uczniowie klas V a, V b i VI a uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Torunia.

Wizytę w mieście rozpoczęliśmy odwiedzając toruńskie Planetarium, gdzie obejrzeliśmy „gwiezdny spektakl” pt. Makrokosmos. Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce Miasta. Kolejną atrakcją naszej wycieczki było wykonanie pysznych pierników podczas warsztatów w Żywym Muzeum Piernika. Po przekroczeniu bram obiektu odbyliśmy podróż w czasie. Poznaliśmy wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Zobaczyliśmy również oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec oraz kolekcję woskowych form. Poznaliśmy tajniki wykonania i historię tychże słodkości.

Zwieńczeniem naszej wycieczki był odpoczynek nad brzegiem Wisły.

Podczas naszego pobytu nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie wychowawczynie: Dorota Gadzina i Aleksandra Maciąg.

« z 5 »