Spotkanie Młodych w Skrzatuszu – „Pole Miłosierdzia”- 19.09.2015

Tegoroczne spotkanie młodych w Skrzatuszu odbyło się pod hasłem „Pole Miłosierdzia”.

Jest ono nawiązaniem do rozpoczynającego się w grudniu, z woli papieża Franciszka, Roku Miłosierdzia. Pośród ponad pięciotysięcznej rzeszy młodych ludzi byli też uczniowie naszej szkoły (Ola, Gabrysia,Ania, Wiktora, Patrycja, Paulina, Karolina, Kuba, Artur, Grzegorz)
wraz z grupą SKC (Eweliną, Patrycją, Kasią, Iwoną, Erykiem i Kubą).

Jak co roku, zgromadziliśmy się w wielkim namiocie ustawionym obok sanktuarium. Wzięliśmy udział m.in. w koncercie Michała Króla. Wysłuchaliśmy także świadectwa Piotra i Jacka, założycieli hiphopowego zespołu chrześcijańskiego „Zetaigreka”.

Ważnym punktem skrzatuskiego spotkania była uroczysta celebracja Sakramentu Pokuty
i Pojednania i Eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. Ordynariusz diecezji mówił do nas m.in. o roli Prawa Bożego w życiu człowieka.

Był też czas na ciepły posiłek, spotkania z kolegami z innych szkół czy lekturę książki „Jan Paweł II- notatki osobiste”.

Jadwiga Grugel