Czesio, Frędzel, Niunia, Ruda – czyli zwierzęta z przytuliska w Pławnie – 30.09.2015

30 września uczniowie z naszej szkoły – kl. IV a oraz członkowie Szkolnego Koła Caritas z klasy trzeciej, piątej i szóstej odwiedzili „Przytulisko dla zwierząt” w Pławnie prowadzone przez panią Annę Dziubek.

Dzieci powitała pani Anna w towarzystwie kilku małych i sympatycznych piesków min. Frędzelka i Rudej. Uczniowie przywieźli dla zwierząt karmę, jabłka i marchewki, która zbierali przez cały wrzesień. Konie: Mary i Niunia bardzo chętnie zajadały smakołyki i pozwalały się  głaskać. Kotki można było wziąć na ręce, z pieskami pobawić sie piłką. Największą sympatię wśród dzieci wzbudził oswojony dzik Czesio, który towarzyszył im podczas całego pobytu w schronisku. Pozwalał się głaskać i przychodził na wezwanie swojej opiekunki, która wykarmiła go mlekiem od drugiego miesiąc życia.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści pani Ani o zwierzętach (aktualnie przebywa w schronisku pięćdziesiąt psów i pięćdziesiąt kotów ). Gospodyni przytuliska  przestrzegała dzieci przed bezmyślnym braniem psa lub kota do domu. Wskazywała na lekkomyślność ludzi, którzy traktują zwierzęta jak maskotki, a potem je porzucają. Na koniec pobytu dzieci upiekły sobie kiełbaski przy ognisku i w asyście piesków oraz dzika Czesia wsiadły do autobusu i wróciły do szkoły. Pobyt w przytulisku był dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Jadwiga Grugel