Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W związku z tym w naszej szkole uczniowie klas drugich szkoły podstawowej oraz pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum przygotowali apel poświęcony tej okazji. W rolę prowadzących wcielili się: Ewelina Kucharska i Patrycja Woźniak oraz Marceli Bierzanowski. Zebranym gościom oraz uczniom zaprezentowane zostały wiadomości przygotowane w ramach programu „Telewizja kablowa” oraz wywiad z ministrem oświaty, którego pomysły – skrócić naukę do dwóch miesięcy, a wakacje wydłużyć do dziesięciu – wzbudziły aplauz wśród młodzieży szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się reklama, w której przedstawiono przyrząd – „Gumowe ucho” – bardzo przydatny na sprawdzianach i klasówkach. Przypominamy hasło: ” Pamiętaj! Ucho ratuje, gdy nauczyciel Ci nie współczuje!”. Scenka z życia trzecioklasisty gimnazjum przygotowana przez uczniów klasy Ia pokazała, co tak naprawdę dzieje się w naszej szkole i wzbudziła szczery uśmiech na twarzach pedagogów. Niektórzy uczniowie wykazali w niej prawdziwy talent aktorski. Na koniec apelu samorząd uczniowski, który reprezentuje wszystkich uczniów szkoły złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczył pedagogom symboliczne kwiaty.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Daria Adach