APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada w Zespole Szkół w Złocieńcu odbył się uroczysty apel z okazji 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie pt. „Święto Niepodległości” przygotowali uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 i I a Gimnazjum nr 2. Uczniowie recytowali wiersze oraz zapoznali zebranych z drogą, jaką musieli pokonać Polacy, aby odzyskać niepodległość.
Wystąpił również chór szkolny, który zaśpiewał patriotyczne piosenki – „Piechota”, Rota”, „Legiony”, „Ułani”.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: burmistrz Krzysztof Zacharzewski oraz rodzice.
Apel rozpoczęto zaśpiewaniem hymnu państwowego, a zakończono wspólnym odśpiewaniem piosenki – „Pierwsza Kadrowa”.
Apel został przygotowany przez: Darię Adach, Dorotę Gadzinę, Aleksandrę Kaczmarek, Edytę Jasińską-Radzewicz.
Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Aleksandra Kaczmarek