W Klubie 2 Brygady Zmechanizowanej z okazji Święta Niepodległości

„Kto Ty jesteś?- Polak mały.
Jaki znak Twój – orzeł biały.”

Fragment tego wiersza jest doskonałą ilustracją zajęć w jakich brali udział uczniowie klasy czwartej naszej szkoły. Spotkanie zorganizowały panie: Liliana Paszkowska,Małgorzata Oleksińska, Nina Romanowska w Klubie 2 Brygady Zmechanizowanej z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie obejrzeli film obrazujący historię naszego kraju na przestrzeni dziejów. Dzieci szczególnie zainteresowały się okresem rozbiorów naszego państwa. Z uwagą analizowały mapę Europy, na której nie było naszego państwa. Poznały też okoliczności uzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz postać Józefa Piłsudskiego. W drugiej części spotkania uczniowie, podzieleni na zespoły, malowali godło Polski lub tworzyły orła metodą wydzieranki. Prace dzieci będą eksponowane w sali Klubu.
Uczniowie byli bardzo zadowoleni z niecodziennej lekcji historii, podczas której wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą Święta Niepodległości.
Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Aleksandra Kaczmarek