BOŻONARODZENIOWY JARMARK

Podtrzymując tradycję lat ubiegłych na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszym Zespole Szkół świąteczny kiermasz.
Rozpoczęliśmy go apelem podczas, którego zaprezentowane zostały jasełka przygotowane przez kl. II a, III a wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Magdaleną Mrożek i p. Dorotą Teszke – Chudobską oraz przez chór szkolny, którym dyryguje pani Dorota Gadzina.
Uczniowie w pięknych strojach, z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowali swoje role, a chór szkolny uświetnił jasełka kolędami i piosenkami świątecznymi.
Po zakończonym apelu przeszliśmy do świetlicy szkolnej na degustację wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców z poszczególnych klas. Mogliśmy spróbować pysznych pierogów, barszczu z uszkami, klusek z makiem, kapusty z grzybami, sałatki jarzynowej oraz ciastek i pierniczków świątecznych. Degustacja zawsze cieszy się dużym powodzeniem, niektóre potrawy jak np. pierogi znikają zawsze w pierwszej kolejności.
W tym samym czasie na korytarzu szkolnym ustawione były stoiska z ozdobami świątecznymi wykonanymi przez uczniów, jak również przez rodziców oraz stoisko z ciastami. Każdy mógł zakupić dla siebie coś ciekawego i oryginalnego z ozdób oraz pyszne ciasta. Odbyła się również loteria fantowa, która jest mile widziana przez uczniów. Każdy jest ciekawy, co tym razem sobie wylosuje. Wszystkie zebrane pieniądze przekazywane są na konto Rady Rodziców, która zawsze służy nam pomocą przy organizacji kiermaszu świątecznego.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie jarmarku bożonarodzeniowego.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Magdalena Mrożek