Polsko- Angielskie Potyczki Językowe w Gimnazjum nr 2

Dnia 18 marca 2016 roku w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbyły się kolejne Polsko – Angielskie Potyczki Językowe. W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-3 gimnazjum podzieleni na drużyny.

Klasę I reprezentowali: Emil Czepe, Anna Panas i Nikodem Sterczyński, klasę II: Noel Czepe, Natalia Targońska i Małgorzata Jarosz, klasę III: Maja Gucze, Patrycja Boratyńska i Katarzyna Woźniak.

Zadania konkursowe obejmowały zakres tematyczny z języka polskiego oraz języka angielskiego. Uczestnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach, w których musieli wykazać się wiedzą lingwistyczną. Miejsce pierwsze zajęły ex aequo drużyny klasy pierwszej i drugiej. Uczniowie: Kamila Filipczak, Szymon Koziarz, Weronika Woch, Małgorzata Jarosz i Dominika Żurek przygotowali przepiękne prezentacje multimedialne o Walii, Szkocji, dynastiach królewskich panujących w Wielkiej Brytanii oraz świętach obchodzonych w krajach anglojęzycznych.  Mimo elementów współzawodnictwa, impreza miała charakter zabawy i przebiegała w przyjemnej atmosferze. Nad przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: pani Małgorzata Szcześniak (nauczyciel języka angielskiego Gimnazjum nr 2) oraz pani Daria Adach (nauczyciel języka polskiego Gimnazjum nr 2).
Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Daria Adach, Małgorzata Szcześniak