Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza

Rok 2016 ustanowiony został Rokiem Henryka Sienkiewicza. W związku z tym dnia 22 marca w gimnazjum przy Zespole Szkół w Złocieńcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza. Wzięli w nim udział uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu oraz Gimnazjum w Czaplinku. Test konkursowy zakładał pytania z zakresu biografii i twórczości pisarza. Uczestnicy musieli wykazać się m. in. znajomością  takich lektur jak: „Krzyżacy”, „W pustyni i w puszczy”, „Sachem”,Latarnik” czy „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”.

Miejsce pierwsze w konkursie zajęła Marta Skrzypek (Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu),  miejsce drugie Natalia Kaźmierczak (Gimnazjum nr 1 w Złocieńcu), zaś miejsce trzecie zajął Jakub Kozłowski (Gimnazjum w Czaplinku).  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Daria Adach