W świecie przygód Mikołajka

6 kwietnia w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Powiatowy Konkurs Literacki ,,W świecie przygód Mikołajka”. W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe drużyny ze szkół w Kaliszu Pomorskim, Wierzchowie i dwóch szkół złocienieckich: SP 1 i SP3. Uczniowie odpowiadali na pytania przygotowane przez panie z Biblioteki Garnizonowej w Złocieńcu: Lillę Paszkowską i Małgorzatę Olesińską, które od wielu lat współpracują z naszą szkołą przy organizacji konkursów literackich. Test dotyczył  treści serii książek o przygodach Mikołajka autorstwa J.J.Sempe i R.Goscinnego.  Drużyny miały też okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie odgrywając scenki na podstawie wybranych, najzabawniejszych ich zdaniem, opowiadań o przygodach Mikołajka. Razem z opiekunami drużyn i organizatorami zmagania obserwował Wicestarosta Drawski Jacek Kozłowski.

 Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością książek. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu, drugie miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu, trzecie zajęła trójka ze Szkoły Podstawowej w Wierzchowie, a czwarte- ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, Starosta Drawski oraz burmistrz Złocieńca. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i miłą atmosferę. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Edyta Jasińska – Radzewicz