POLA NADZIEI – 10.04 2016

Pola Nadziei to coroczna kampania, której celem jest wsparcie osób nieuleczalnie chorych przebywających w Domu Hospicyjno-Opiekuńczym w Darłowie.

Akcja organizowana jest wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, a ludziom przybywa nadziei na nowy, dobry czas. Symbolem akcji jest  żonkil, co dodatkowo uzasadnia jej umiejscowienie w kalendarzu w okresie wiosennym, kiedy kwiaty te kwitną.

W czasie kampanii zbieraliśmy fundusze na codzienne prowadzenie opieki nad pacjentami hospicjum. Darczyńcy, w formie symbolicznego podziękowania otrzymywali od nas żonkil.

Pozyskując środki na funkcjonowanie Hospicjum, chcemy upowszechniać wrażliwość na problemy ludzi cierpiących, starszych, samotnych.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Złocieńca za współdziałanie w niesieniu pomocy i zgłębianiu znaczenia idei miłosierdzia.

W akcji udział wzięli członkowie Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół w  Złocieńcu przy ul. Czwartaków 2: Martyna Bartkus, Roksana Misztal, Paula Piotrowska, Dagmara Jankowska, Maciej Książek, Angelika Stojak i Karolina Jakubowska.
Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Opiekunka SKC
Jadwiga Grugel