Apel z okazji 1050.lecia chrztu Polski

logo

22.04.2016r. w naszej szkole uczciliśmy 1050. rocznicę Chrztu Polski na uroczystym apelu, który był zwieńczeniem wcześniejszych działań:
• Klasa 6a przygotowała okolicznościową gazetkę, odbył się konkurs plastyczny, w którym udział wzięli członkowie Szkolnego Koła Caritas, klasa 5a przygotowała inscenizację pt. „Chrzest Mieszka”.
• Na lekcjach historii w gimnazjum uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące wydarzeń związanych z chrystianizacją Polski oraz pracując w zespołach m.in. metodą „drzewa decyzyjnego” zastanawiali się nad zagadnieniem – „Czy Mieszko I musiał przyjąć chrzest?”. Uczniowie klasy drugiej przygotowali również plakaty związane tematycznie z omawianym zagadnieniem.
Apel rozpoczął się od zaśpiewania przez Martynę Bartkus piosenki pt.”Jesteśmy krajem chleba”, gdzie nad oprawą muzyczną czuwała pani Dorota Gadzina. Następnie uczniowie zobaczyli krótki film o chrzcie Mieszka i prezentację multimedialną przygotowaną przez Kamilę Filipczak z klasy III a gimnazjum.
Uczniowie klasy 5a zaprezentowali przygotowaną wcześniej inscenizację.
Po części artystycznej odbył się konkurs historyczno-religijny: „Chrzest Polski”, w którym udział wzięły trzyosobowe zespoły z klas IV –VI. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ksiądz kapelan Przemysław Tur, pan wicedyrektor Jerzy Krochmal i pani pedagog Aleksandra Hennig.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę Va, drugie klasę IV a, trzecie klasę VI a i czwarte klasę V b.
Całość przygotowała Jadwiga Grugel i Aleksandra Kaczmarek. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Jadwiga Grugel