Wiwat 3 Maja!

28 kwietnia w Zespole Szkół w Złocieńcu odbyły się obchody majowych świąt. Z tej okazji najmłodsi uczniowie przygotowali biało-czerwone potrawy, uczniowie klas 4-6 wykonali laurki dla ojczyzny, natomiast gimnazjaliści- laureaci konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski- podczas apelu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, śpiewając pieśni ludowe i patriotyczne. W apelu wystąpili uczniowie klasy 6a, a wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski, przedstawiciel kombatantów Pan Jan Bandur oraz ksiądz kapelan Przemysław Tur. Po części oficjalnej goście udali się na poczęstunek przygotowany przez uczniów klas 1-3, a następnie razem ze wszystkimi uczniami, którzy tego dnia ubrali się na biało-czerwono, ustawili się do wspólnej fotografii, wypełniając olbrzymie litery RP.
Obchody zorganizowały panie: Aleksandra Kaczmarek, Dorota Gadzina, Irena Bosiacka, Edyta Jasińska-Radzewicz i Daria Adach.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Edyta Jasińska – Radzewicz