Monte Cassino 2016

Nasza szkoła brała udział w obchodach 72 rocznicy na Monte Cassino we Włoszech. Nasza szkoła wystawiła dwa sztandary. W pierwszy dzień po przylocie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem w Acquafondata – 1 pomnik 2. Korpusu Polskiego. Po złożeniu kwiatów zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu Mirasole Internationale gdzie spędziliśmy noc. Następnego dnia 18 maja 2016r. uczestniczyliśmy w obchodach na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino, a wieczorem pojechaliśmy na uroczystości przy pomniku w San Vittore del Lazio. W ostatni dzień nasza delegacja pojawiła się na uroczystościach w Piedemonte San Germano przy Pomniku 6. Pułku Pancernego im. Dzieci Lwowskich. W tym miejscu mogliśmy się poczuć jak w domu, ponieważ ziemia na której staliśmy należała do Polski, która została przekazana w podzięce Polskim żołnierzom z 6. Pułku Pancernego. Choć nie było czasu na zwiedzanie nasza delegacja dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy i poznała dużo WAŻNEJ historii o Polsce żołnierzach i ich walce o wolność. Mieliśmy zaszczyt spotkać się i zamienić słowo z córką Generała Andersa oraz zobaczyć prezydenta na żywo. Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Kmieć, Dawid Bałdyga, Domicela Tobiasz, Magdalena Darska, a opiekunem był Patryk Kramski.
Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Adam Kramski