Spotkanie wolontariuszy SKC w Koszalinie


IMG_1632 IMG_1610 IMG_1605 IMG_1640

7 czerwca 2016r. w Koszalinie odbyło się spotkanie wolontariuszy SKC. Spotkanie miało charakter edukocyjno-religijny i przebiegało pod hasłem: „Wybieram Miłosierdzie”. To coroczne święto przyczyniło się  do integracji wolontariuszy z terenu naszej diecezji, do budowania więzów międzyludzkich i kształtowania postaw miłosierdzia. O godzinie 10.00 na placu przed Ratuszem przywitał nas Dyrektor Caritas ks. Tomasz Roda, Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i Biskup Diecezji Edward Dajczak. Uczestnicy spotkania wypuścili w niebo balony z wypisanymi uczynkami miłosierdzia, następnie  przemaszerowaliśmy barwnym pochodem ulicami miasta  do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i  koncercie muzycznym.

Jadwiga Grugel