Sprawozdanie z VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

   W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Do egzaminu przystąpiło 86 uczniów (48– szkoła podstawowa, 38 – gimnazjum). Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia”  zdobyło 24 uczniów.  W ogólnej punktacji klas najlepiej wypadły: klasa 4b szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. 

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Koordynatorzy akcji:  Elżbieta Pryboda, Barbara Telec