„Pierwsze koty za płoty” – otrząsamy pierwszaków z resztek dziecięcej naiwności

dsc01275

27 października 2016r. w naszej szkole miały miejsce Otrzęsiny klasy pierwszej. Impreza ta odbywa się corocznie i zawsze wzbudza sporo radości. Jak co roku nasi pierwszoklasiści musieli wykazać się sprytem i pomysłowością, a także kreatywnością w najróżniejszych konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich przez kolegów i  koleżanki z klasy trzeciej.

Ich zmagania drużynowe oceniało jury w składzie: pan dyrektor Zbigniew Buczek, pani Aleksandra Maciąg, pani Bożena Balińska, pan Adam Radzimski i nasza koleżanka Patrycja Woźniak.

Wszystkie konkurencje były bardzo ciekawe i wzbudziły zainteresowanie publiczności. Kociaki musiały zaprezentować swoje drużyny, wykazać się umiejętnością wykonania makijażu, a także umiejętnością złowienia jak największej liczby jabłek pływających w mlecznej kąpieli:) Ponadto zmagały się z torem przeszkód, pytaniami dotyczącymi naszej szkoły oraz smakiem różnych pokarmów. Ze wszystkimi konkurencjami obie drużyny poradziły sobie znakomicie. W zamian wszystkie kotki i kocury zostały przyjęte do braci uczniowskiej. Na zakończenie wielki kocur – pan dyrektor – pozbawił naszych pierwszaków resztek dziecięcej naiwności i poobcinał im ogony, co stanowiło symboliczne przyjęcie ich w poczet pełnoprawnych uczniów Gimnazjum nr 2.

Dziękujemy uczniom klas trzecich za zaangażowanie i przygotowanie tak wspaniałej zabawy. Zdjęcia z otrzęsin do obejrzenia w galerii.