Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Złocieńcu

imag0001

10 listopada w Zespole Szkół w Złocieńcu odbył się apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość oprócz uczniów i nauczycieli przybyli: burmistrz Złocieńca Krzysztof Zacharzewski oraz przedstawicielki Rady Rodziców: Ineza Chomątek – przewodnicząca i Monika Stępniewska.

Apel rozpoczął się od prezentacji filmu ,,Animowana historia Polski”, który przedstawia w skrócie dzieje naszej ojczyzny od czasów legendarnych po współczesność. Z filmem związany był konkurs dla uczniów klas 4-6 oraz gimnazjum.

Następnie  trzecioklasiści, przygotowani przez panią Magdalenę Mrożek, opowiedzieli wierszem, jak Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali program artystyczny poświęcony drodze Polaków do wolności. Recytującym towarzyszył chór pod kierunkiem pani Doroty Gadziny.

Zdjęcia z apelu do obejrzenia w galerii.