„W Izbie pod Kasztanem” – warsztaty

7 marca w nietypowy, bo artystyczny i pracowity sposób uczniowie z kl. V a, VI a , VI b spędzili kolejny dzień wiosny. Uczestniczyli w zajęciach plastycznych przygotowanych przez panią Zuzannę Sikorę w Izbie pod Kasztanem w Stawnie. Z kolorowych bibułek, gałązek, bazi, siana, wstążek, „wyczarowali” piękne świąteczne stroiki- kury. Pani Zuzanna z anielską cierpliwością tłumaczyła, sklejała, uzupełniała i pomagała uczniom w ich pracach. Omówiła również techniki przygotowywania świątecznych ozdób.

Na terenie gospodarstwa znajduje się mini osada tematyczna na temat rękodzieła ludowego. Uczniowie zwiedzili trzy pawilony, w których zapoznali się z technikami związanymi z wyrobem ceramiki, tkactwem , wikliniarstwem oraz wyrobem papieru czerpanego z siana. Podziwiali także zwierzęta (kozy, kaczki, kury), które stanowią niewątpliwą atrakcję posiadłości.

Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili z wycieczki ciesząc się, że ich stroiki stanowić będą oryginalną ozdobę wielkanocnych stołów. Zdjęcia z warsztatów do obejrzenia w galerii.