II Powiatowy Konkurs Literacki ,,W świecie przygód Mikołajka”

25 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Złocieńcu odbył się II Powiatowy Konkurs Literacki ,,W świecie przygód Mikołajka”. Brały w nim udział 3-osobowe drużyny piątoklasistów ze szkół Powiatu Drawskiego. Celem konkursu było przybliżenie uczniom książek J.JSempe i R.Goscinnego- autorów serii o przygodach Mikołajka oraz integracja uczniów z różnych szkół.

Jak co roku pytania przygotowały Panie Lilla Paszkowska i Małgorzata Olesińska- bibliotekarki z Klubu Brygadowego w Złocieńcu.

Zdobywcą I miejsca został zespół ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim przygotowany przez Panią Kamilę Staszewską-Kołtun.

Po raz kolejny imprezę objął swoim patronatem Starosta Drawski, który ufundował nagrody dla wszystkich uczestników. Ponadto otrzymali oni nagrody ufundowane przez Burmistrza Złocieńca i Radę Rodziców  Zespołu Szkół w Złocieńcu.