Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania

Dnia 29 września w związku z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w szkole zorganizowany został apel poświęcony tej okazji. Podczas niego zaproszeni goście: pan Burmistrz Krzysztof Zacharzewski oraz pani Ineza Chomątek (przewodnicząca Rady Rodziców), a także pan dyrektor Zbigniew Buczek, pani pedagog Aleksandra Hennig oraz pani Edyta Jasińska – Radzewicz odczytali zebranym uczniom fragmenty swoich ulubionych książek.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy pani Darii Adach (nauczycielki języka polskiego) oraz pani Ireny Bosiackiej (nauczycielki matematyki) i przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze, na pewno na długo zostanie wszystkim w pamięci.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Daria Adach
Irena Bosiacka