APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu odbył się uroczysty apel z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie pt. „Święto Niepodległości” przygotowali uczniowie z kl. 4 b, 5 a, 6 b pod kierunkiem Aleksandry Kaczmarek, przy współpracy Marty Gruzel i Agnieszki Kuprowskiej. Wystąpił również chór szkolny prowadzony przez Dorotę Gadzinę oraz soliści: Martyna Bartkus, Anna Jankowska, Jagoda Springer, Wiktoria Madalińska, Hanna Przeszłowska.
Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście: dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego płk dypl. Arkadiusz Szkutnik, st.chor. Jarosław Mądry, przedstawicielka Urzędu Miejskiego pani Jolanta Dołbniak, kombatant pan Tadeusz Lenart wraz z synem, przewodnicząca Rady Rodziców pani Sylwia Kmiecik, przedstawicielki Klubu Brygadowego panie: Małgorzata Oleksińska, Nina Romanowska, rodzice.
Apel rozpoczęli uczniowie z klas drugich i trzeciej, którzy zatańczyli poloneza, przygotowanego pod kierunkiem Elżbiety Pawiłan. Publiczność z zachwytem obserwowała kroki małych tancerzy w widowiskowym układzie tanecznym i nagrodziła ich występ gromkimi brawami. Łzy wzruszenia pojawiły się w oczach niektórych widzów podczas recytacji wierszy, występu chóru szkolnego i przepięknie wykonanych przez solistów piosenek patriotycznych.
Uroczystość stała się także okazją do podsumowania akcji prowadzonej w szkole z okazji stulecia niepodległości Polski – „10 razy 10 =100″ i nagrodzenia uczniów biorących udział w konkursach szkolnych i zawodach sportowych. Po apelu zaproszeni goście udali się do sali komputerowej, gdzie obejrzeli prezentację przygotowaną przez ucznia klasy VIII a Wojtka Piwowarskiego (pod kierunkiem Aleksandry Maciąg) przedstawiającą działania prowadzone w szkole dla uświetnienia stulecia Niepodległej.