DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny jest miś” pod takim hasłem odbyły się 23 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach  zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły uczniom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane  na sali gimnastycznej. Dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.

Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie.  Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Atrakcją spotkania były konkursy, zabawy sportowe, pląsy i „misiowe tańce”.   Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał „małe conieco”, czyli słodki poczęstunek oraz kolorowankę tematyczną. Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miś jest ulubioną maskotką dzieci, że moda na misie nie przemija. Ten dzień był okazją do świetnej zabawy.

Tydzień wcześniej, jako wstęp do obchodów, ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony pluszowy miś”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wykonano sporo prac, z których komisja wybrała najładniejsze. W tym konkursie dzieci wykazały swój niezwykły talent plastyczny, prace były bardzo ciekawe, pomysłowe  i oryginalne. Zwycięscy zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez  Radę Rodziców.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.