APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Bo nauczyciel jest kapitanem,
co na okręcie dookoła świata
Płynie wraz z nami przez szkolne lata.

 Takie miłe słowa zostały wygłoszone przez uczniów 11 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu w czasie  uroczystego  apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie pt. „Święto Nauczycieli” przygotowali uczniowie z klas: 2 a, 3 b, 5 a, 5 b, 7 b, 8 a  (pod kierunkiem pani Magdaleny Mrożek, pani Aliny Cywińskiej – Piotrowskiej, pani Aleksandry Kaczmarek). Wystąpił również chór szkolny prowadzony przez panią Dorotę Gadzinę oraz soliści: Klaudia Makuchowska, Paulina Rutkowska, Sabatina Corda.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście:  burmistrz Krzysztof Zacharzewski, przedstawiciel dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, przedstawicielki Rady Rodziców: pani Sylwia Kmiecik,  Monika Stempniewska, przedstawicielka Klubu Wojskowego pani Nina Romanowska, rodzice.

Uczniowie opowiedzieli o powstaniu i działalności Komisji Edukacji Narodowej. Zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły, które wywołały uśmiech na twarzach uczestników apelu. Niecodziennym prezentem dla pedagogów był zbiór „szkolnych ziółek” i prezentacja idealnego ucznia. Specjalnym podziękowaniem dla nauczycieli oraz pracowników oświaty  stała się recytacja wierszy wykonana przez najmłodszych uczniów z klasy 2 a i 3 b oraz życzenia przygotowane przez Samorząd Szkolny. Uroczystość była przeplatana piosenkami wykonywanymi przez chór szkolny oraz solistów.

Na zakończenie apelu burmistrz złożył życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji ich święta oraz wręczył nagrodę pani wicedyrektor Małgorzacie Szcześniak. Nagrody (z rąk pani wicedyrektor) otrzymali też wyróżnieni nauczyciele i pracownicy oświaty.

Podsumowaniem apelu niech będą słowa uczniów: „Dziękujemy nauczycielom za uśmiech, wiedzę, dobre rady, cierpliwość, trud i serce”.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.