MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. 15 listopada na lekcji j. polskiego uczniowie klasy VI b: Magda Głowacka, Diana Prątnicka, Igor Zdziech, Kuba Jędrzejczak. Kuba Stefaniak, Damian Kurowski zaprezentowali plakaty oraz prezentację multimedialną dotyczącą tego zagadnienia swoim młodszym koleżankom i kolegom z klasy IV a i V a.  Wyjaśnili genezę obchodów  tego dnia, omówili znaczenie takich pojęć jak: tolerancja, szacunek, akceptacja, wzajemne zrozumienie, współdziałanie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i plakaty. Zapamiętały powitania w różnych językach zaprezentowane przez młodzież. W podsumowaniu doszły do wniosku, że chociaż słowa brzmią  różnie, ale znaczą to samo, ludzie są różni, ale tak samo ważni.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.