Święto Niepodległości

W dniu 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Zebrani goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie zostali przeniesieni w czasie aby dowiedzieć dlaczego niepodległość naszego kraju została utracona.

         W apelu przedstawiono najważniejsze wydarzenia ze 123 lat niewoli – między innymi Powstanie Listopadowe i  Powstanie Styczniowe – które świadczyły, że  walka o wolność była przez ten okres najważniejsza.

    Uczniowie z klasy III a i V b recytowali patriotyczne wiersze, którymi chcieli oddać hołd 101 rocznicy . Towarzyszył im chór szkolny pod opieką Pani Doroty Gadziny, który przygotował wiele wzniosłych pieśni m. in. „Rota”.

   Za przygotowanie apelu odpowiadały: p. Urszula Macul, p. Marta Gruzel i p. Agnieszka Kuprowska.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.