III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

05.12.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a, Paulina Rutkowska, Wiktoria Pawlik, Aleksandra Żych i Maciej Książek. Opiekunem drużyny była Pani Monika Cieplińska. Olimpiada składała się z trzech etapów: udzielenia pomocy w scence ratowniczej, napisaniu testu wiedzy i wykonaniu RKO na fantomie przez wszystkich uczestników. Poziom konkursu i treść testu był bardzo wysoki a scenki ratownicze nawet dramatyczne. Nasi uczniowie zmagali się z trudnym, niecodziennym zadaniem jakim było udzielenie pierwszej pomocy dziewczynie potrąconej przez tramwaj w której utraciła nogę. Z wiedzą i głową na karku poradzili sobie z zadaniem. Ostatecznie zajęli IV miejsce. Patronat nad zawodami sprawował Starosta Powiatu Drawskiego i Burmistrz Kalisza Pomorskiego, którzy na koniec zawodów pogratulowali wszystkim grupom i wręczyli nagrody. Gratulujemy odwagi i wiedzy, dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.