„Królewska” lekcja historii

Uczniowie klasy czwartej a przygotowali interesującą lekcję historii dotyczącą panowania Bolesława Chrobrego. W formie krótkiej inscenizacji przedstawili zjazd gnieźnieński – scenę spotkania cesarza Ottona III i naszego władcy oraz koronację księcia Bolesława na króla. Dzieci starannie przygotowały się do tej lekcji:


  • zebrały informacje dotyczące postaci Bolesława Chrobrego
  • zrobiły rekwizyty przydatne przy inscenizacji: symboliczną włócznię św. Maurycego,koronę królewską, diadem,berło, jabłko,podarunki dla cesarza (rysunki klejnotów, złotych talerzy, monet itp.)
  • uczennice wystąpiły w strojach symbolizujących damy dworu księcia Bolesława, Rafał wcielił się w postać władcy, Wiktor – cesarza.

W podsumowaniu zajęć dzieci stwierdziły, że na pewno zapamiętają informacje dotyczące panowania Bolesława Chrobrego i ważne daty: 1000r. – zjazd gnieźnieński i 1025r. – koronacja księcia na pierwszego króla Polski.