Jak wygląda szkoła nocą?

Noc z 25 na 26 listopada 2022 roku uczniowie klas IVa, IVb i Va spędzili w szkole. Spotkanie rozpoczęli od kolacji, na którą zamówili pizzę. Następnie uczestniczyli w zajęciach  przeprowadzonych przez Agnieszkę Świerczek – nauczycielkę jogi (Yoga Alliance RYT 200 Multi Style i Yoga Alliance YACEP Asana&Mobility). Jak stwierdzili niektórzy: „słyszeli o jodze, ale nie wiedzieli, że to takie fajne”. O 22.00 na Orliku odbył się międzyklasowy mecz w piłkę nożną. Nie przeszkodził wieczorny chłód, ponieważ atmosfera zarówno na płycie boiska jak i na trybunach była gorąca. Kolejnym punktem programu była dyskoteka. Dziewczęta przygotowały się do niej wyjątkowo starannie. Najpierw były maseczki na twarz, potem starannie wykonane fryzury i ostatecznie piękne kreacje. O 24.00 rozpoczął się nocny spacer po lesie. Ubrani ciepło, zaopatrzeni w latarki, uczniowie poznawali otoczenie szkoły z zupełnie innej, czyli nocno – mglistej perspektywy. Finałem imprezy było „Kino pod gwiazdami”. Co prawda świeciły tylko  przez okna hali sportowej,  ale projekcja filmu „Wiedźmy” na ogromnej ścianie, oglądanego z perspektywy materaca i ciepłego śpiwora robiła ogromne wrażenie. Niektórzy smacznie zasnęli, niektórzy do rana prowadzili ciche rozmowy, ponieważ  możliwość spotkania w tak dużej grupie koleżanek i kolegów nie zdarza się często. O 6.00 pojawili się pierwsi  rodzice, którzy zabrali śpiące, ale szczęśliwe pociechy do domów. Impreza została zorganizowana przez wychowawców wymienionych klas: Edytę Hazeńską, Katarzynę Samulewską i Patryka Kramskiego.

« z 4 »