Święto Matematyki i Liczby Pi

W dniach 13-16.03.2023r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki oraz Dzień Liczby Pi. W poniedziałek uczennice klasy 8a Nadia Stempniewska i Anastazja Hazeńska przybliżyły uczniom klas I-III sylwetki matematyków oraz opowiedziały o liczbie Pi. Natomiast uczniowie klasy 7a pomagali młodszym kolegom wyznaczyć przybliżenie liczby Pi. 14 marca odbył się konkurs zespołowy w skład którego wchodzili uczniowie klas IV-VIII. Zawodnicy mieli do rozwiązania 10 zadań m.in. tangram, zadania logiczne, puzzle czy skojarzenia matematyczne. Zwyciężyła grupa nr VI w składzie Nadia Skrzeczewska 4b, Jan Dudziński 5a, Tymoteusz Stempniewski 6a oraz Nadia Stempniewska 8a. W środę uczniowie klas IV-VI dobrani samodzielnie w grupy rozwiązywali zadania matematyczne w formie stacji zadaniowych. Najlepszą grupą okazała się grupa „Berlinki” w składzie Zuzanna Binkowska, Liliana Hałun i Martyna Piziak. Na zakończenie tygodnia matematyki 16 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – na wyniki musimy jeszcze poczekać. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

 

« z 3 »