Wycieczka do Szczecina

6 czerwca 2023r. uczniowie klasy 6a i 6b oraz paru uczniów z klasy 8 wraz z wychowawczyniami (p. Aleksandrą Maciąg, p. Dorotą Gadziną i p. Magdaleną Walachowską) uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Szczecina. 

Odwiedzili Muzeum Techniki i Komunikacji, gdzie podziwiali powojenne eksponaty polskiej motoryzacji – tramwaje, autobusy, samochody, motocykle z czasów swoich dziadków. Obejrzeli kolekcję przedmiotów z fabryki Stoewerów: maszyny do szycia, rowery i maszyny do pisania.

Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w „Motoeksperymentarium”, gdzie znajduje się makieta mikrosamochodu Smyk – symbolu powojennego Szczecina. Uczniowie uczyli się wymieniać koła i żarówki, zakładać łańcuchy na koła. Zrozumieli jak działa dyferencjał. Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator zderzeń oraz jazdy pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą przepisów ruchu drogowego i umiejętności podczas jazdy na rowerach manualnych. Mogli również sprawdzić swój refleks.

Kolejnym punktem wycieczki była Galeria TWORZĘ SIĘ z warsztatami i działaniami twórczymi. Nietypowy koncept ukrytej wystawy, pobudził uczniów do myślenia o tym kim jesteśmy i co czujemy. Przy pomocy oszczędnych środków i minimalistycznej formy odkrywali to, co jest „niewidoczne dla oczu”. Mogli porozmawiać o rzeczach ważnych: ukrytych potrzebach, o wstydzie, wykluczeniu i nietolerancji, ignorowaniu problemów, poszukiwaniu siebie oraz zakładaniu masek.

Po dniu pełnym wrażeń i nowych doświadczeń uczniowie zjedli posiłek w Centrum Handlowym Kaskada. W czasie wyjazdu doskonalili swoje umiejętności społeczne i utrwalali zasady funkcjonowania w społeczeństwie.

« z 6 »