dla rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu.

PODSTAWOWE INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYCHODZĄCYCH DO PIERWSZEJ KLASY GIMNAZJUM NR 2 W ZŁOCIEŃCU W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

1. Uczniowie z obwodu szkolnego do gimnazjum są przyjmowani z urzędu. W przypadku rezygnacji z uczęszczania do naszej szkoły proszę o zgłoszenie tego faktu.
  2. W gimnazjum powstanie jedna klasa pierwsza - 30 osób.
  3. Uczniowie klas pierwszych w nadchodzącym roku szkolnym otrzymają bezpłatny zestaw podręczników oraz ćwiczeń. Pakiet zostanie zamówiony w wydawnictwie WSiP.
  4. Nauka języków obcych odbywać się będzie w grupach o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Poziom zaawansowania zostanie ustalony na podstawie wyników sprawdzianu po szóstej klasie.
  5. Uczniowie, zgodnie z zapisem statutowym, są zobowiązani do posiadania co najmniej jednej koszulki na wf w ustalonym kolorze. W tym celu uczniowie otrzymali deklaracje, które powinny być złożone w sekretariacie gimnazjum do 15 czerwca.
  6. Od 1 września 2015r. roku zmienia się organizacja funkcjonowania szkoły. Z obu szkół został powołany Zespół Szkół w Złocieńcu. Dla uczniów i rodziców nie wprowadza to żadnych zmian.
  7. Szczegółowe informacje dotyczące zasad funkcjonowania szkoły rodzice uzyskają na pierwszym, obowiązkowym zebraniu we wrześniu 2015r. Będzie to również moment do wstępnych uwag i inicjatyw ze strony rodziców w kwestii funkcjonowania szkoły.
  8. Wszelkie inne informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 94 367 04 50 lub osobiście w sekretariacie szkoły.

Administrator Pracowni Komputerowej Zespołu Szkół w Złocieńcu
2015 r.