SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 2 im. gen. Wł. Sikorskiego w Złocieńcu jest jednym z organów szkoły, obejmującym całą społeczność uczniowską i reprezentującym jej interesy. Struktura organizacyjna Samorządu Uczniowskiego zależy od decyzji samych uczniów, przepisy prawne nie narzucają żadnych ograniczeń. Ustawa o systemie oświaty z 7 września 1997 roku (z późn. zm.) mówi jedynie, że "zasady wybierania i działania organów samorządowych określa regulamin uchwalony przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym". Jako główne zadania samorząd uczniowski stawia przed sobą organizację życia szkolnego we właściwym sobie zakresie oraz motywowanie uczniów do ciągłej pracy nad sobą.

C We wrześniu każdego roku szkolnego przeprowadzane są demokratyczne i tajne wyboru do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wszystkich klas mają możliwość oddania swojego głosu na konkretnego kandydata.

W roku szkolnym 2015/2016 członkami samorządu w szkole podstawowej zostali wybrani:

Opiekun: p. Helena Grażyna Szreta

W roku szkolnym 2015/2016 członkami samorządu w gimnazjum zostali wybrani:

Opiekun: p. Irena Bosiacka

Celem działalności SU jest: kształtowanie umiejętności zespołowego działania uczniów, przyjmowanie współodpowiedzialności za grupę, stwarzanie warunków do wyzwalania w uczniach aktywności społecznej, samokontroli, samooceny i samodyscypliny.

Administrator Pracowni Komputerowej Zespołu Szkół w Złocieńcu
2015 r.