Jarmark Bożonarodzeniowy

Tradycją w naszej szkole jest organizowanie na kilka dni przed świętami Jarmarku Bożonarodzeniowego, dlatego i w tym roku nie mogło być inaczej.

Przygotowania do Jarmarku rozpoczynamy zawsze na początku grudnia. Do rodziców kierujemy prośbę o wykonanie świątecznych ozdób, wychowawcy losują potrawę wigilijną, którą później klasy przygotowują, ogłaszamy również konkurs na kartkę świąteczną, a najpiękniejsze z nich sprzedawane są na kiermaszu.

W tym roku Jarmark odbył się 20 grudnia. Rozpoczęliśmy go apelem podczas, którego zaprezentowane zostały Jasełka przygotowane przez uczniów z klas V-tych i VI-stych  oraz II klasę gimnazjum pod kierownictwem pani Magdaleny Kryży oraz przez chór szkolny pod kierownictwem pani Doroty Gadziny.

Uczniowie w pięknych strojach, z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowali swoje role, a chór szkolny uświetnił jasełka kolędami i piosenkami świątecznymi.

Po zakończonym apelu przeszliśmy do świetlicy szkolnej na degustację wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców z poszczególnych klas. Mogliśmy spróbować pysznych pierogów, barszczu z uszkami, klusek z makiem, łazanek, sałatki jarzynowej oraz ciastek i pierniczków świątecznych. Degustacja zawsze cieszy się dużym powodzeniem, niektóre potrawy jak np. pierogi i barszcz z uszkami znikają zawsze w pierwszej kolejności.

W tym samym czasie na korytarzu szkolnym ustawione były stoiska z ozdobami świątecznymi wykonanymi przez uczniów, jak również przez rodziców oraz stoisko z ciastami. Każdy mógł zakupić dla siebie coś ciekawą i oryginalną ozdobę oraz pyszne ciasta.  Wszystkie zebrane pieniądze przekazywane są na konto Rady Rodziców, która zawsze służy nam pomocą nie tylko przy organizacji kiermaszu świątecznego.

Dziękujemy Radzie Rodziców, rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Magdalena Mrożek