Szkolny Turniej w Dwa Ognie

28.03.2019r. odbył się Szkolny Turniej w Dwa Ognie o Puchar Dyrektora, dzieci z klas 4-6. Uczniowie sami tworzyli swoje ośmioosobowe drużyny i nadawały im nazwy.

Do Turnieju zgłosiło się 6 zespołów. Po zaciętej rywalizacji wszystkich drużyn w systemie każdy z każdym, zwyciężyła grupa składająca się z uczniów klasy 5a : Karol Szczeciński, Dawid Wiśniewski, Paweł Tabaka, Oskar Matczak, Kacper Fulczyński, Julia Kmiecik, Alicja Borek i Aleksandra Gebal. Organizatorami Turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego Monika Dmochowska i Patryk Kramski.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w sportowym życiu szkoły.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

DZIEŃ wiosny w kl. I – III

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W tym roku szkolnym 2019,   pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób urozmaicony i  ciekawy.

Najpierw w swoich klasach uczniowie wykonywali stroje pani Wiosny oraz wiosenne plakaty, a następnie o godz. 10.00 pojechaliśmy do siedziby Oddziału Terenowego Regionalnej Dyrekcji Ochrony środowiska w Złocieńcu.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych związanych z wiosną w przyrodzie. Podzieleni zostali na 4 grupy i pracowali w obrębie  4 tematów:

I temat – Ptaki i ich gniazda – uczniowie  poznali różne rodzaje ptasich gniazd, mieli za zadanie przyporządkować ptaki do ich gniazd oraz w grupach zbudować ptasie gniazda.

II temat – Oznaki wiosny – uczniowie poznali pierwsze wiosenne kwiaty   oraz rozwiązywali wiosenną krzyżówkę.

III temat – Ptaki i ich jajka – uczniowie dowiedzieli się dlaczego skorupki ptasich jaj są bardzo różne, mieli za zadanie ozdobić pisankę darami natury (mchem, baziami, suchą trzciną, patyczkami itp.)

IV temat – Ciekawy świat sów – uczniowie poznali różne gatunki sów, ich odgłosy i wiele innych ciekawostek. Porównywali też wielkość sowy z innymi ptakami.

Zajęcia były dla dzieci bardzo interesujące, wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem (zwłaszcza budując gniazdo i ozdabiając jajko), zadawali mnóstwo pytań prowadzącym zajęcia paniom.

Magdalena Mrożek
Alina Cywińska – Piotrowska

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

biegi przełajowe – marzec

22.03.2019r. odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe w Złocieńcu na polanie przy Jeziorze Dłusko. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w nastepujących kategoriach:  

1)      Dziewczęta i chłopcy klas 1-4, dystans 800m. W tej grupie reprezentowali nas: Magdalena Szydłowska, Nadia Stempniewska, Anastazja Hazeńska, Maria Dąbrowska, Rafał Matysiak, Wiktor Lisowski, Jakub Zawadzki i Oliwier Zdun.

2)      Dziewczęta i chłopcy klas 5-6, dystans 1000m. Tu nasza reprezentacja składała się z Alicji Borek, Marceliny Kaczor, Klaudii Zyśk, Mai Grzeszczuk, Karola Szczecińskiego, Marcela Wrońskiego, Dominika Pawlaka, i Krystiana Kaczora.

3)      Dziewczęta i chłopcy klas 7- 3gim., dystans 1500-2000m. Skład tej grupy tworzyli: Julia Pieragowska, Zuzanna Kmieć , Wiktoria Pawlik, Hanna Przeszłowska, Jonasz Udycz, Tomasz Borowik, Jan Krochmal i Beniamin Dąbrowski.

 Dziewczyny z ostatniej grupy, po bardzo dobrym biegu zajmując kolejno miejsca: pierwsze, drugie, szóste i ósme zwyciężyły rywalizację. Awansowały do Zawodów Wojewódzkich, które odbedą się 2.04.2019r. w Gryfinie. Wielkie gratulacje ! Jesteśmy dumni z naszych uczniów, wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek jaki włożyli w zawody.

ORIENTACJA ZAWODOWA – WIZYTA ZAWODOZNAWCZA W BIBLIOTECE KLUBU BRYGADOWEGO

25 marca  uczniowie kl. V a i V b pod opieką Aleksandry Hennig i Aleksandry Kaczmarek uczestniczyli w zajęciach zawodoznawczych w bibliotece Klubu Brygadowego.

            Panie – Liliana Paszkowsa i Małgorzata Oleksińska oprowadziły dzieci po bibliotece. Zapoznały je z różnorodnymi działami  bogatego  księgozbioru (23 tys. książek). W interesujący sposób opowiedziały o ewidencji i klasyfikowaniu pozycji zasobów bibliotecznych. Uczniowie uczyli się wypełniać karty biblioteczne, korzystać z katalogu. Dowiedzieli się również, jakie trzeba mieć wykształcenie i predyspozycje do wykonywania zawodu bibliotekarza.

            Efektem wizyty w bibliotece była lekcja j. polskiego, podczas której uczniowie:

 • scharakteryzowali zawód bibliotekarza – sporządzili notatki
 • wypełnili karty biblioteczne na podstawie przyniesionych ulubionych książek
 • obejrzeli prezentacje multimedialneprzygotowane przez uczniów klasy VI B: Zawody przyszłości i zawody ginące
 • wykonali ćwiczenia stylistyczno – językowe pisząc sprawozdanie z wizyty w bibliotece.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Dzień liczby PI

Dnia 14 marca 2019r.(czwartek) odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „Dzień liczby pi”. Impreza ta została przygotowana przez panią Irenę Bosiacką i panią Edytę Hazeńską. Wzięli w nim udział uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w grupach dwuosobowych.

            Celem konkursu było pokazanie uczniom, że matematyka nie opiera się tylko na poznanych definicjach, regułach czy zasadach, ale przede wszystkim na logice oraz na uświadomieniu uczniom, że tego ścisłego przedmiotu można uczyć się również poprzez grę i zabawę.

            Uczniowie klas I-III wykonywali plakaty na temat „Szalone liczby”. Wszystkie prace były bardzo ładne, przedstawiały zarówno szalone jak i kolorowe liczby.

            Klasy czwarte miały za zadanie ułożyć pięć z dziesięciu przygotowanych figur tzw. tangramów. Na ułożenie i przyklejenie tangramów grupy miały 45 minut. O zajętym miejscu decydowało: czas oddania prac, dokładność wykonania prac i estetyka prac.

            W klasach piątych i  szóstych każda grupa dostała do wykonania sześć zadań:

 1. Trójkątne domino – uczniowie musieli ułożyć domino dotyczące mnożenia liczb wielocyfrowych.
 2. Krzyżówka matematyczna – należało odgadnąć wyrazy oraz podać hasło krzyżówki.
 3. Sudoku – uczniowie musieli uzupełnić diagramy sudoku wpisując cyfry od 1 do 4 w małych diagramach i od 1 do 6 w większych. Cyfry w rzędach, kolumnach i kwadratach nie mogły się powtarzać.
 4. Zadanie z kalendarza – należało odczytać i zaznaczyć spod jakiego znaku zodiaku jest dana osoba.
 5. Litera T – z podanych czterech kawałków uczniowie musieli ułożyć literę T.
 6. Ile jest trójkątów? – uczniowie mieli za zadanie podać ilość trójkątów widocznych na obrazku.

            Klasy siódme, ósme i trzecia Gimnazjum również w grupach dwuosobowych mieli do wykonania osiem zadań:

 1. Cztery zadania jako łamigłówki logiczne: Małpy, Fałszywy banknot, Waga i Uczniowie w klasach wraz z przedmiotami i ocenami.
 2. Wyrazy – należało napisać jak najwięcej wyrazów, których początek brzmi „Pi”.
 3. Sudoku – krzyżówka liczbowa.
 4. Skojarzenia – należało skojarzyć pojęcie matematyczne z podanymi określeniami np. Potrzebne jak piąte u wozu – koło.
 5. Pies – zadanie logiczne, wymagające znajomości podstaw fizyki (prędkość, droga, czas).

 

WYNIKI KONKURSU:

Klasy I-III:

I miejsce: Lena Szwejda Ia

II miejsce: Natasza Śliwczyńska Ia

III miejsce:  Stanisław Walczak IIa i Liliana Hałun IIb

Wyróżnienia otrzymują: Hiacynta Dorewa IIIa, Zuzanna Osak Ia oraz Mikołąj Radzimski Ia

 

Klasy IV:

I miejsce: Filip Flis i Filip Jakszuk – IV b

II miejsce: Anastazja Hazeńska i Nadia Stempniewska – IV a

III miejsce: Aleksandra Król z IV b i Magdalena Rabuska z IV a

 

Klasy V – VI:

I miejsce: Hanna Oleksińska i Dawid Wiśniewski – V a

II miejsce: Marika Boratyńska i Karolina Szcześniak – V a

III miejsce: Wojciech Darski i Hubert Kraczuk – VI b

 

Klasy VII, VIII i III G:

I miejsce: Hanna Przeszłowska i Beniamin Dąbrowski – III G

                Jan Krochmal i Kacper Werner – VIII a

III miejsce: Łukasz Przeszłowski i Wojciech Piwowarski – VIII a

Uczestnicy wymienieni powyżej otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Edyta Hazeńska
Irena Bosiacka

Organizatorki konkursu

SUPERMATEMATYK

W piątek 1 marca 2019r. odbył się konkurs SUPERMATEMATYK, którego organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim.

Naszą szkołę reprezentowali:

W kategorii „GIMNAZJUM”  – Hanna Przeszłowska;

W kategorii „SZKOŁA PODSTAWOWA „ – Stanisław Kaczmarek, Łukasz Przeszłowska oraz Kacper Werner.

Kacper Werner zajął pierwsze, a Łukasz Przeszłowska drugie miejsce w swojej kategorii.

GRATULUJEMY

SPRAWOZDANIE Z WYJAZDU KLASY 5a NA LODOWISKO DO CZAPLINKA

Korzystając z zimowej aury 21 stycznia uczniowie klasy Va po lekcjach pod opieką pani Edyty Hazeńskiej i pani Agnieszki Kuprowskiej wybrali się na lodowisko do Czaplinka.

Celem wyjazdu było:

– propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu;

– rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań;

– hartowanie i uodpornienie organizmu;

– utrwalenie właściwych postaw opartych na współpracy w grupie;

– przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.

Przez 1,5 godziny całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Każdy jeździł jak umiał. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Zawsze towarzyszył wszystkim uśmiech. Po wyczerpującym pobycie na lodowisku wszyscy udaliśmy się do pobliskiej pizzerii.

Zrelaksowani wróciliśmy do domu.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Edyta Hazeńska

ŚWIĘTA z RUBIN w Szkole Podstawowej nr3 w Złocieńcu

19 grudnia zrobiło się w szkole niezwykle świątecznie. Dzieci zaprosiły do swoich klas opowieść o przygotowaniach świątecznych Agnieszki Stefaniak-Śmietanki – „Rubin i święta”, Wydawnictwo New Space. Było uroczyście, miło z czytaniem przez autorkę fragmentów książki, ale i z rozmowami o byciu dobrym, pomaganiu Świętemu Mikołajowi i ludziom w potrzebie. Była rozmowa o intencjach i marzeniach. Dzieci zasłuchane w opowieść, dzieliły się swoimi wrażeniami na temat świąt i ich przeżywania. We wspaniałej szkole z cudownymi nauczycielami – wychowawcami odbyło się pełne magii spotkanie autorskie z miejscowa pisarką bajek. Dzięki dyrekcji, dzieciom i atmosferze świąt spotkanie bardzo się udało. Spotkanie odbyło się w klasach nauczania początkowego i klasach czwartych.

Wycieczka do Szczecina

     Dnia 22.11.18r. uczniowie klas: IVa, Va, Vb pojechali na wycieczkę do Szczecina zorganizowaną przez Edytę Hazeńską i Monikę Dmochowską. Najpierw dzieci odwiedziły psy i koty ze Schroniska dla zwierząt w Dobrej Szczecińskiej. Obeszły obiekty przeznaczone dla psów i nowo powstały „Dom kota”. Nie przyjechały z pustymi rękami, uczniowie przywieźli karmę, zabawki i koce dla pupili. Następnym punktem programu była rewia na lodzie, odgrywana przez moskiewski balet w Natto Arena. Widowisko było przepełnione wielorakimi scenami, różnorodną jazdą na łyżwach i przejrzystą treścią. Dzieci podziękowały aktorom głośnymi brawami a same spektakl komentowały tylko w superlatywach. Na koniec wycieczki nie zabrakło czasu na posiłek. Dzieci wróciły do domów najedzone i zadowolone.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Moskiewska Rewia na Lodzie – „Królowa Śniegu”

22 listopada 2018r. uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum wybrali się do Szczecina na jedyne w swoim rodzaju baśniowe widowisko w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena – „Królowa Śniegu”.

Doskonała oprawa muzyczna, choreografia pełna indywidualnych popisów jazdy figurowej na lodzie oraz wspaniałe kostiumy, dekoracje i gra światła wywarły na nas ogromne wrażenie.

Zdjęcia to tylko namiastka tego, co tak naprawdę mogliśmy zobaczyć i podziwiać w czasie trwającego przedstawienia 🙂

Aleksandra Maciąg

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.