Wykaz podręczników do religii

Podręczniki do religii obowiązujące w roku szkolnym 2018/2019 
w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu

 

Seria „W drodze do Wieczernika”

Klasa 1 – „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa”, red. ks Władysław Kubik SJ, Wyd. WAM
+ zeszyt ćwiczeń

Klasa 2 – „Kochamy Pana Jezusa”, red. ks Władysław Kubik SJ, Wyd. WAM
+ zeszyt ćwiczeń

Klasa 3 – „Przyjmujemy Pana Jezusa” red. ks Władysław Kubik SJ, Wyd. WAM
+ zeszyt ćwiczeń

Seria „Drogi Przymierza”

Klasa 4 – „Zaproszeni przez Boga”, red. ks Zbigniew Marek SJ, wyd. WAM
+ zeszyt ćwiczeń

Klasa 5 – „Obdarowani przez Boga”, red. ks Zbigniew Marek SJ, wyd. WAM
+ zeszyt ćwiczeń

Klasa 6 – „Przemienieni przez Boga”, red. ks Zbigniew Marek SJ, wyd. WAM
+ zeszyt ćwiczeń

Protokół z konkursu„Matematyka w języku niemieckim”

W dniu 14 maja 2018 roku odbył się konkurs „Matematyka w języku niemieckim” dla uczniów klas siódmych. Sześcioro uczniów walczyło o miano najlepszego niemieckojęzycznego matematyka w naszej szkole.

Uczniowie mieli do rozwiązania trzy typy zadań:

– w pierwszym zadaniu każdy uczeń musiał w języku niemieckim przedstawić się i napisać kilka zdań o sobie;

– zadnie drugie składało się z trzynastu zadań matematycznych, które uczeń musiał rozwiązać i wynik zapisać w języku niemieckim;

– trzecie zadanie składało się z 10 zadań zapisanych w języku niemieckim, uczeń musiał przetłumaczyć zadanie i je rozwiązać.

W konkursie można było uzyskać maksymalnie 32 punkty.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Wojciech Piwowarski 31 pkt
2. Łukasz Przeszłowski 30,75 pkt
3. Stanisław Kaczmarek 29 pkt

Organizatorzy konkursu:

Irena Bosiacka
Jerzy Krochmal
Edyta Hazeńska

Święto Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 3

18 maja w Szkole Podstawowej nr 3 świętowaliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie ubrani byli w kolory flag państw UE oraz wykonali plakaty im poświęcone. Przedstawiały one informacje o historii, zabytkach tych krajów, słowa językach, którymi posługują się ich obywatele.

Starsi uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy o krajach UE i samej Unii. W kategorii klas 4-6 zwyciężyła drużyna  klasy 5A, wśród starszych najlepsi byli uczniowie klasy 7A. Gdy starsi konkurowali o miano znawców Unii, uczniowie klas 1-3 rozwiązywali krzyżówki tematycznie z nią związane, których rozwiązania utworzyły hasło,  W Unii Europejskiej jak we wspólnocie żyjemy w zgodzie”,  przygotowywali plakaty i flagi.

Kolejną atrakcją tego dnia był mecz uczniowie kontra nauczyciele, w którym wynikiem 3:2 zwyciężyli ci ostatni. Spotkanie wzbudziło wiele emocji i było okazją do świetnej zabawy.

Nie zabrakło też przyjemności dla podniebienia- Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz ciast, a uczniowie klasy 5B, którzy reprezentowali Francję, częstowali wszystkich bagietkami i serem.

Zabawa była przednia, a i nadarzyła się okazja, by poznać bliżej Unię Europejską.

Dziękujemy Paniom z księgarni BookBook w Złocieńcu za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W KLASACH I – III

21 marca obchodziliśmy Dzień Wiosny.

Naszą zabawę rozpoczęliśmy od przeczytania Listu Pani Wiosny, do dzieci.  W liście pani Wiosna pisała, że… „zła zima” zamknęła wrota pieczary, w której przebywała podczas letnich upałów, jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Otworzy je dopiero wówczas, gdy dzieci udowodnią, że są gotowe na jej przyjście. Zachęcała je do wesołej, aktywnej i twórczej zabawy.
Uczniowie podzieleni zostali na 8 grup, w których pracowali i wspólnie wykonywali zadania. Pierwszym zadaniem było wykonanie marzann, które następnie złożyliśmy w kącie i wypowiadając głośno zdanie: „Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas. Na przyjście wiosny otwórzmy ramiona.”- przeganialiśmy zimę.
Kolejnymi zadaniami dla grup było rozwiązywanie wiosennych zagadek, ozdobienie napisu wiosna, konkurencje sportowe oraz na koniec wykonanie Pani Wiosny.  Podczas pracy dzieci wykazały się  ogromną wyobraźnią twórczą, dużym zmysłem artystycznym, umiejętnością współdziałania w grupie i podejmowania decyzji. Było wiele uśmiechów, radości. Swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili, że są gotowi na spotkanie z Panią Wiosną.
Wspólne obchody Pierwszego dnia Wiosny zintegrowały uczniów klas I – III, wytworzyły poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim były świetną zabawą. Scenariusz przygotowały i zabawę prowadziły p. Magdalena Mrożek  i Alina Cywińska – Piotrowska.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Magdalena Mrożek

Mistrz tabliczki mnożenia

 

W dniu 09.02.2018r odbył się szkolny konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia” dla uczniów klas czwartych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, inspirowanie uczniów do doskonalenia znajomości tabliczki mnożenia, rozwijanie umiejętności zastosowania rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych zadań tekstowych oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV a i IV b.

Mistrzem tabliczki mnożenia został uczeń klasy IV a uzyskując 100% poprawnych odpowiedzi.

I miejsce Dawid Wiśniewski kl. IV a

II miejsce Jakub Stefaniak kl. IV b

III miejsce Alicja Borek kl. IV a

Lp.

Imię i nazwisko

Maksymalna liczba punktów: 77pkt

1 Dawid Wiśniewski 77 pkt
2 Jakub Stefaniak 76 pkt
3 Alicja Borek 62,5 pkt

 

Edyta Hazeńska

Jarmark Bożonarodzeniowy

Tradycją w naszej szkole jest organizowanie na kilka dni przed świętami Jarmarku Bożonarodzeniowego, dlatego i w tym roku nie mogło być inaczej.

Przygotowania do Jarmarku rozpoczynamy zawsze na początku grudnia. Do rodziców kierujemy prośbę o wykonanie świątecznych ozdób, wychowawcy losują potrawę wigilijną, którą później klasy przygotowują, ogłaszamy również konkurs na kartkę świąteczną, a najpiękniejsze z nich sprzedawane są na kiermaszu.

W tym roku Jarmark odbył się 20 grudnia. Rozpoczęliśmy go apelem podczas, którego zaprezentowane zostały Jasełka przygotowane przez uczniów z klas V-tych i VI-stych  oraz II klasę gimnazjum pod kierownictwem pani Magdaleny Kryży oraz przez chór szkolny pod kierownictwem pani Doroty Gadziny.

Uczniowie w pięknych strojach, z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowali swoje role, a chór szkolny uświetnił jasełka kolędami i piosenkami świątecznymi.

Po zakończonym apelu przeszliśmy do świetlicy szkolnej na degustację wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców z poszczególnych klas. Mogliśmy spróbować pysznych pierogów, barszczu z uszkami, klusek z makiem, łazanek, sałatki jarzynowej oraz ciastek i pierniczków świątecznych. Degustacja zawsze cieszy się dużym powodzeniem, niektóre potrawy jak np. pierogi i barszcz z uszkami znikają zawsze w pierwszej kolejności.

W tym samym czasie na korytarzu szkolnym ustawione były stoiska z ozdobami świątecznymi wykonanymi przez uczniów, jak również przez rodziców oraz stoisko z ciastami. Każdy mógł zakupić dla siebie coś ciekawą i oryginalną ozdobę oraz pyszne ciasta.  Wszystkie zebrane pieniądze przekazywane są na konto Rady Rodziców, która zawsze służy nam pomocą nie tylko przy organizacji kiermaszu świątecznego.

Dziękujemy Radzie Rodziców, rodzicom, uczniom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Magdalena Mrożek

 

Administrator Pracowni Komputerowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu 2018r.