OBIADY

Szanowni Państwo.
Wpłat za obiady za styczeń prosimy NIE DOKONYWAĆ W GRUDNIU, tylko na początku stycznia. Jest to związane z zamknięciem roku budżetowego.

WYCIECZKA DO FIRMY AMAZON

9 grudnia uczniowie klasy 7a, 7b i 8a wraz z opiekunami p. A.Maciąg i p. A. Hennig uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do firmy Amazon w Kołbaskowie.
Zwiedzając Centrum Logistyki E-Commerce Amazon mogliśmy zobaczyć jak pracują centra największego sklepu świata, co dzieje się pomiędzy kliknięciem „Kup teraz”, a odebraniem paczki od kuriera, jak realizuje się zamówienia klientów. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób pracownicy firmy kompletują, pakują i dystrybuują produkty przeznaczone do wysyłki.
Uczniowie byli zachwyceni, mogąc przyjrzeć się współpracy człowieka i technologii.
Była to dla nas bardzo cenna lekcja, gdyż młode pokolenie w zasadzie nie zna świata bez sklepów internetowych i wygody zakupu „na klik”.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

PASOWANIE NA UCZNIA

We wtorek 3 grudnia br. odbyło się uroczyste „Pasowanie na ucznia” pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym. Oprócz wierszy i piosenek chłopcy wykonali „Taniec dżentelmenów”, a dziewczynki „Taniec z szarfami”. Publiczność wraz z zaproszonymi gośćmi nagrodziła pierwszaków gromkimi brawami. Z niejednego oka popłynęła łza wzruszenia. Pasowania dokonała wicedyrektor szkoły Pani Małgorzata Szcześniak. Dyplomy wręczył burmistrz Złocieńca Pan Krzysztof Zacharzewski, a pamiątkowe medale dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego płk dypl. Arkadiusz Szkutnik. Uczniowie otrzymali również upominki od rodziców. Po uroczystości pasowania pierwszoklasiści wraz z rodzicami i wychowawczyniami świętowali w świetlicy szkolnej przy muzyce i przepysznym torcie.
Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych Pani Elżbieta Pawiłan i Pani Katarzyna Dyderska.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy

05.12.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8a, Paulina Rutkowska, Wiktoria Pawlik, Aleksandra Żych i Maciej Książek. Opiekunem drużyny była Pani Monika Cieplińska. Olimpiada składała się z trzech etapów: udzielenia pomocy w scence ratowniczej, napisaniu testu wiedzy i wykonaniu RKO na fantomie przez wszystkich uczestników. Poziom konkursu i treść testu był bardzo wysoki a scenki ratownicze nawet dramatyczne. Nasi uczniowie zmagali się z trudnym, niecodziennym zadaniem jakim było udzielenie pierwszej pomocy dziewczynie potrąconej przez tramwaj w której utraciła nogę. Z wiedzą i głową na karku poradzili sobie z zadaniem. Ostatecznie zajęli IV miejsce. Patronat nad zawodami sprawował Starosta Powiatu Drawskiego i Burmistrz Kalisza Pomorskiego, którzy na koniec zawodów pogratulowali wszystkim grupom i wręczyli nagrody. Gratulujemy odwagi i wiedzy, dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

XVI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W ZŁOCIEŃCU

2 grudnia 2019 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Andersa w Złocieńcu odbył się XVI Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. Sześcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę pod opieką Pani Moniki Cieplińskiej. W skład drużyny wchodzili: Kamil Matczak, Oskar Matczak, Karol Szczeciński, Łukasz Prażych, Gracjan Pacześny i Jeremiasz Juszkiewicz. Choć gra toczyła się o puchar to dodatkowym elementem spotkania była integracja międzyszkolna. Startowały zespoły z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu, Szkoła Podstawowa nr 1 w Złocieńcu oraz reprezentacje klas liceum ogólnokształcącego i branżowej szkoły I stopnia z ZSP w Złocieńcu. Na turnieju zespół Szkoły Podstawowej nr 3 miał okazję spotkać się i rywalizować z zeszłorocznymi absolwentami tej szkoły.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Dworek Tradycji w Bełcznej

Dnia 28 listopada 2019r. uczniowie  klasy 1a, 1 b i 3a odwiedzili Dworek Tradycji w Bełcznej.
Podczas zajęć  wykonali mydło z naturalnych składników, upiekli świąteczne  pierniczki w drewnianych formach oraz wykonali z  łyżek piernikowe ludziki.
Gospodarze poczęstowali dzieci znakomitą,  domową zupą, ciastem i kompotem. 
Zajęcia przebiegły w miłej  atmosferze.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Powiatowe Zawody w Tenisie stołowym

W dniu 12 oraz 14 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się zawody powiatowe w Drużynowym Tenisie stołowym. Nasza szkoła wypadła bardzo dobrze o czym świadczą następujące wyniki:

Wyniki chłopców z rocznika 2005-2006:

1 miejsce SP nr 3 w Złocieńcu
2 miejsce SP nr 2 w Drawsku Pomorskim
3 miejsce SP Świerczyna

Wyniki chłopców z rocznika 2007 i młodsi:

1 miejsce SP 3 Złocieniec
2 miejsce SP Nowe Worowo
3 miejsce SP Świerczyna

Wyniki dziewcząt z rocznika 2007 i młodsze:

1 miejsce SP Nowe Worowo
2 miejsce SP 3 Złocieniec

Dzięki zwycięstwu nasza szkoła w rocznikach starszych oraz młodszych będzie miała okazję reprezentowania naszej szkoły na zawodach Regionalnych, które odbędą się w Człopie.

Naszą szkołę reprezentowali: Natan Grabowski, Kamil Matczak (2005-2006) oraz Dawid Wiśniewski, Bartosz Koczan, Karol Szczeciński (2007 i młodsi) Magda Głowacka, Oliwia Iłowska ( 2007 i młodsze).

Serdeczne podziękowania również kierujemy na ręce Sebastiana Kuropatnickiego z działu Promocji Miasta Złocieniec za upominki dla każdego uczestnika zawodów.

Zawodnikom gratulujemy i trzymamy kciuki na następnych etapach zawodów.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Święto Niepodległości

W dniu 7 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Złocieńcu odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Zebrani goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie zostali przeniesieni w czasie aby dowiedzieć dlaczego niepodległość naszego kraju została utracona.

         W apelu przedstawiono najważniejsze wydarzenia ze 123 lat niewoli – między innymi Powstanie Listopadowe i  Powstanie Styczniowe – które świadczyły, że  walka o wolność była przez ten okres najważniejsza.

    Uczniowie z klasy III a i V b recytowali patriotyczne wiersze, którymi chcieli oddać hołd 101 rocznicy . Towarzyszył im chór szkolny pod opieką Pani Doroty Gadziny, który przygotował wiele wzniosłych pieśni m. in. „Rota”.

   Za przygotowanie apelu odpowiadały: p. Urszula Macul, p. Marta Gruzel i p. Agnieszka Kuprowska.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. 15 listopada na lekcji j. polskiego uczniowie klasy VI b: Magda Głowacka, Diana Prątnicka, Igor Zdziech, Kuba Jędrzejczak. Kuba Stefaniak, Damian Kurowski zaprezentowali plakaty oraz prezentację multimedialną dotyczącą tego zagadnienia swoim młodszym koleżankom i kolegom z klasy IV a i V a.  Wyjaśnili genezę obchodów  tego dnia, omówili znaczenie takich pojęć jak: tolerancja, szacunek, akceptacja, wzajemne zrozumienie, współdziałanie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i plakaty. Zapamiętały powitania w różnych językach zaprezentowane przez młodzież. W podsumowaniu doszły do wniosku, że chociaż słowa brzmią  różnie, ale znaczą to samo, ludzie są różni, ale tak samo ważni.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.