REKRUTACJA

abc

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żołnierza Polskiego z siedzibą przy ul. Czwartaków 2 w Złocieńcu informuje, że zgodnie z Zarządzeniem nr 14/2023 Burmistrza Złocieńca z dniem 25.01.2023r rozpoczyna postępowanie rekrutacyjne dzieci do klasy pierwszej w roku szkolnym 2023/2024.

         Zarządzenie:

Formularz – Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy

ikona_pdf

Życie i kultura w średniowieczu

W naszej szkole dużo się dzieje! 31 stycznia 2023 roku odbyła się kolejna impreza – pokaz historyczny dla klas I – VIII pt. „ Życie i kultura w średniowieczu” . Grupa Artystyczna Rekonstrukto w niezwykle interesujący sposób zaprezentowała obyczaje, kulturę epoki, ekwipunek i uzbrojenie średniowiecznego rycerza oraz narzędzia tortur. Każdy uczestnik żywej lekcji historii mógł doświadczyć ciężaru miecza, zbroi a nawet zakucia w dyby. Uczniowie klas ósmych, dzięki aparatom fotograficznym zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości, samodzielnie wykonali zdjęcia podczas dzisiejszego spotkania. Nauczyli się obsługi aparatu cyfrowego, obróbki zdjęć i wyboru najciekawszych ujęć, aby fotorelacja jak najlepiej oddawała przebieg i atmosferę wydarzenia.

Opisać Polskę

W styczniu 2023 uczniowie klas 4 wzięli udział w projekcie pt. „Opisać Polskę”, który był realizowany w ramach lekcji języka polskiego.

W tym czasie szukali określonych informacji, sporządzali notatki, korzystali z różnych źródeł wiedzy, samodzielnie pozyskując potrzebne wiadomości. Wszystkie działania dzieci realizowały w grupach, dlatego warunkiem koniecznym była umiejetność współpracy. Uczniowie poradzili sobie z zadaniem znakomicie. Owocem pracy były plakaty przedstawiające najważniejsze informacje o Polsce.

Działanie przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka polskiego Małgorzata Karow.

« z 2 »

PASOWANIE NA UCZNIA 2022

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to niezwykle ważna i podniosła szkolna uroczystość.
W tym roku w naszej szkole odbyła się 16 grudnia. Rozpoczęła się wprowadzeniem uczniów klas pierwszych przez kolegów i koleżanki z klas VIII oraz wprowadzeniem sztandaru. Po odśpiewaniu hymnu państwowego p. Dyrektor Małgorzata Szcześniak powitała rodziców, zaproszonych gości, społeczność szkolną i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.
Naszą uroczystość uświetnili goście w osobach:
Krzysztof Zacharzewski – Burmistrz Złocieńca,
płk dpl. Dariusz Machula – Dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej,
ksiądz kapelan – Grzegorz Lach,
p. Nina Romanowska – pracownik Klubu Wojskowego,
przewodnicząca i zastępca Rady Rodziców – p. Sylwia Kmiecik i p. Monika Stempniewska,
Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne oraz zdobytą już wiedzę. Pokazali, że znają zasady ruchu drogowego oraz dużo wiedzą o naszej Ojczyźnie.
Po prezentacji umiejętności i wiadomości, pierwszoklasiści w pięknych biretach na głowach
w podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami i kolegami,
godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu Ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia.
Następnie wychowawczynie p. Katarzyna Dyderska (kl.1a) i p. Magdalena Mrożek (kl. 1b) wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy, a rodzice ufundowane przez nich pamiątki.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
« z 4 »

Jak wygląda szkoła nocą?

Noc z 25 na 26 listopada 2022 roku uczniowie klas IVa, IVb i Va spędzili w szkole. Spotkanie rozpoczęli od kolacji, na którą zamówili pizzę. Następnie uczestniczyli w zajęciach  przeprowadzonych przez Agnieszkę Świerczek – nauczycielkę jogi (Yoga Alliance RYT 200 Multi Style i Yoga Alliance YACEP Asana&Mobility). Jak stwierdzili niektórzy: „słyszeli o jodze, ale nie wiedzieli, że to takie fajne”. O 22.00 na Orliku odbył się międzyklasowy mecz w piłkę nożną. Nie przeszkodził wieczorny chłód, ponieważ atmosfera zarówno na płycie boiska jak i na trybunach była gorąca. Kolejnym punktem programu była dyskoteka. Dziewczęta przygotowały się do niej wyjątkowo starannie. Najpierw były maseczki na twarz, potem starannie wykonane fryzury i ostatecznie piękne kreacje. O 24.00 rozpoczął się nocny spacer po lesie. Ubrani ciepło, zaopatrzeni w latarki, uczniowie poznawali otoczenie szkoły z zupełnie innej, czyli nocno – mglistej perspektywy. Finałem imprezy było „Kino pod gwiazdami”. Co prawda świeciły tylko  przez okna hali sportowej,  ale projekcja filmu „Wiedźmy” na ogromnej ścianie, oglądanego z perspektywy materaca i ciepłego śpiwora robiła ogromne wrażenie. Niektórzy smacznie zasnęli, niektórzy do rana prowadzili ciche rozmowy, ponieważ  możliwość spotkania w tak dużej grupie koleżanek i kolegów nie zdarza się często. O 6.00 pojawili się pierwsi  rodzice, którzy zabrali śpiące, ale szczęśliwe pociechy do domów. Impreza została zorganizowana przez wychowawców wymienionych klas: Edytę Hazeńską, Katarzynę Samulewską i Patryka Kramskiego.

« z 4 »

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 9 listopada 2022 roku odbył się uroczysty apel zorganizowany z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów przywitała Dyrektor szkoły pani Małgorzata Szcześniak. Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciel 2. Brygady Zmechanizowanej pan pułkownik Zbigniew Sadlej, panie z zaprzyjaźnionego Klubu Wojskowego Nina Romanowska i Małgorzata Szumlańska, panie z Rady Rodziców Sylwia Kmiecik, Monika Stempniewska i Monika Skrzeczewska. Słuchając wierszy patriotycznych i pieśni legionowych po raz kolejny mogliśmy zastanowić się czym jest patriotyzm, Ojczyzna, jakie mamy obowiązki wobec narodu i państwa. Każde wypowiedziane słowo przypominało o historii Polski i jej bohaterach, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością. Powagę uroczystości podkreślał sztandar szkolny, wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego i hymnu szkoły. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pani Doroty Gadziny, natomiast przedstawienie i dekoracje przygotowały Małgorzata Karow, Katarzyna Samulewska i Agnieszka Kuprowska. To była wspaniała lekcja historii.

VII Śpiewy Historyczne

        

8 listopada 2022r odbyły się w Złocieńcu VII Śpiewy Historyczne. Wśród wykonawców znalazły się również Julia Jankowska oraz Liliana Hałun.  Uczennice wykonały utwór „Wojenko, wojenko”. Zostały przygotowane przez nauczycielkę muzyki Dorotę Gadzinę.

PLANSZÓWKOWY ZAWRÓT GŁOWY

W dniach 10-13.10.2022r. w naszej szkole odbył się tydzień Gier Planszowych. Uczniowie na zajęciach z wychowawcą i zajęciach dodatkowych poprzez zabawę trenowali logiczne myślenie, sprawdzali umiejętność radzenia sobie w nietypowych sytuacjach, np.: Jak się cieszyć z wygranej? lub Jak przyjmować porażkę?
Wszyscy doskonale się bawili.

« z 3 »

Poznajemy historię naszego regionu – wycieczka do Koszalina

29 września 2022 roku okazał się być wyjątkowym dniem dla uczniów klas IVa, IVb i Va. Odwiedziliśmy dawną stolicę województwa – Koszalin. Wizytę rozpoczęliśmy od spaceru po centrum, poznania historii ratusza miejskiego i katedry. Dużo radości sprawiła zabawa z gołębiami, które niestety nie oszczędziły jednej z naszych koleżanek i zaznaczyły na jej bucie swoją obecność. Kolejnym punktem programu była lekcja w muzeum. Ten niezwykły obiekt zachwycił nas bogactwem eksponatów pokazujących historię miasta i regionu od czasów najdawniejszych do współczesności oraz piękną klatką schodową ze spektakularnymi witrażami. Szczególną uwagę zwróciliśmy na wiejskie chaty, w pełni wyposażone i zaskakujące na przykład ciepłymi piecami kaflowymi. Potem był czas na godzinę intensywnych zajęć sportowych w PlayPark Rodzinnym Parku Rozrywki. Zmęczeni, ale szczęśliwi pojechaliśmy do McDolalda. Posiłek i odpoczynek przydał się przed wizytą na Górze Chełmskiej. Podejście na jej szczyt nie okazało się zbyt wyczerpujące (zaledwie 133 metry n.p.m.). To, co czekało na nas na końcu, było niesamowite. Święte miejsce dla pielgrzymów w województwie zachodniopomorskim z Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i wieżą widokową, z której zobaczyliśmy panoramę Koszalina, Jezioro Jamno i Morze Bałtyckie okazały się wisienka na torcie naszej czwartkowej podróży. Przywieźliśmy do domu dużo wrażeń, wspomnień i nowych przyjaźni.

O bezpieczeństwo, dobrą zabawę i organizację wyjazdu zadbali pani Edyta Hazeńska, Katarzyna Samulewska i pan Patryk Kramski.

« z 2 »