„Przysięga”

Uczniowie z naszej szkoły (klasy: IV a, V a, I i II gimnazjum) 2 października odwiedzili 2 Brygadę Zmechanizowaną Legionów im. Marszałka Piłsudskiego w Złocieńcu. W tym dniu w jednostce miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – przysięga wojskowa III Turnusu służby przygotowawczej do NSR.

Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli uroczystość, na którą przybyli członkowie rodzin żołnierzy.Zarówno żołnierze składający przysięgę jak i ich najbliżsi nie kryli radości i łez wzruszenia z powodu tak podniosłej chwili.

Emocje i aplauz wzbudził pokaz strzelania wykonany przez pluton rozpoznawczy. Oglądano defiladę głośno oklaskiwaną przez gości. Uczestnicy uroczystości wysłuchali też melodii wojskowych zaprezentowanych przez Orkiestrę Wojskową ze Szczecina. Dzieci i młodzież chętnie zadawały pytania i z ciekawością oglądały sprzęt wojskowy zgromadzony na placu apelowym.

Była to niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Aleksandra Kaczmarek