Światowy Dzień Godności w Gimnazjum nr 2 przy Zespole Szkół

Światowy Dzień Godności jest obchodzony co roku w trzecią środę października. W tym dniu szkoły na całym świecie organizują specjalne zajęcia, dzięki którym młodzi ludzie uczą się, jak własnymi słowami określić, czym dla nich jest godność i dzielą się swoimi doświadczeniami na ten temat. W naszej szkole takie zajęcia zostały przeprowadzone w trzeciej klasie przez nauczycielki: Małgorzatę Szcześniak i Darię Adach.

Uczniowie brali udział w warsztatach i dyskusji, których celem było:

• Uwrażliwienie młodych ludzi na kwestię łączących ludzi współzależności
• Sprawienie, by uczniowie lepiej się poznali i zostali docenieni za swoje pozytywne działania
• Zachęcenie ich do postrzegania życzliwości wobec drugiego człowieka jako sposobu realnego zmieniania świata na lepsze, a  nie jako czegoś, czego trzeba się wstydzić i nie należy na głos chwalić.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Daria Adach