Balladyna

Dnia 23 listopada uczniowie klas gimnazjalnych mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Balladyna” ,wystawianego przez Wrocławski Teatr Muzyczny na deskach ZOK-u. Było to tym ciekawsze wydarzenie, że w klasach drugich gimnazjum omawia się właśnie lekturę pod takim samym tytułem. Przedstawienie miało musicalową formę, która oprócz edukacyjnej treści oferowała muzyczną rozrywkę na najwyższym poziomie. Dzięki temu młodzi widzowie mieli okazję zapoznania się z musicalem jako gatunkiem, który zdobywa coraz większą popularność.

Na podstawie szkolnej lektury pokazany został problem współczesnego świata – materializm i chęć władzy potrafią czasami „zaślepić” człowieka.

Uczniowie chętnie obejrzeli widowisko, a potem dzielili się wspólnie wrażeniami.

Daria Adach