DNI FORMACYJNE DLA SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS W Bornem Sulinowie 20-22 XI 2015

Zaczynając nowy rok formacyjny, Caritas Diecezji zaprosił wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas na Dni Formacyjne, które odbyły się w Zespole Szkół im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie. Z naszej szkoły pojechali uczniowie klas piątych: Karolina Jakubowska, Krystian Kaczor, Kasia Kocoł, Janek Krochmal, Angelika Stojak i Igor Radziński.
Nowa formuła warsztatów i spotkań formacyjnych dla wolontariuszy pozwola lepiej zrozumieć młodym ludziom postawę służby i troski o drugiego człowieka, z którym na co dzień się spotykamy.
W czasie tych trzech dni udział wzięliśmy w warsztatach: „Jak organizować akcje charytatywne?”, „Nie bój się człowieka- o roli przyjaźni”, „Rzecz o wolontariacie dla hospicjum”. Odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej, Klasztor Sióstr Karmelitek Bosych i Dom Oficera.
Miło spędziliśmy czas, nawiązalismy nowe znajomości, a zdobyte informacje przekażemy kolegom i koleżankom na spotkaniu SKC.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

Jadwiga Grugel