Książki naszych marzeń

W ramach programu „Książki naszych marzeń” uczniowie klasy II A mieli do wykonania zadanie długoterminowe. Polegało ono na przeczytaniu książki i w dowolny sposób przedstawieniu jej w klasie, ale w taki sposób, aby zachęcić innych do jej przeczytania.

W dniu 20 kwietnia 2016r. w obecności pani bibliotekarki Bożeny Szrety oraz wychowawczyni Magdaleny Mrożek uczniowie opowiadali koleżankom i kolegom przeczytane pozycje.

Sposoby prezentowania były bardzo różne. Uczniowie wykonali albumy do przeczytanej książki, inni zrobili ilustracje, jeszcze inni prezentowali książki opowiadając je.

Klasa bardzo zaangażowała się w wykonanie tej pracy. Było to dla niej pierwsze tego typu zadanie.

Wszystkie prezentacje były bardzo wyczerpujące, ciekawe, interesujące. Niektóre z nich wzbudziły ciekawość i zachęciły innych uczniów do wypożyczenia i przeczytania danej pozycji.

Uważam, że jest to udany sposób rozbudzenia wśród uczniów czytelnictwa.

Gratuluję wszystkim!!!

Wychowawczyni