„Mit o Pandorze opowiedziany na nowo”

Członkowie Koła Humanistycznego przygotowali dla swoich koleżanek i kolegów z klasy czwartej, piątej i szóstych ciekawą niespodziankę. W inscenizacji – „Mit o Pandorze opowiedziany na nowo” przedstawili współczesną wersję tego znanego, greckiego mitu. Uczniowie sami przygotowali stroje i rekwizyty.

Zeus i Hefajstos rozmawiają przez komórkę, Atena zamienia się w kosmetyczkę, Hermes uczy Pandorę poprawnej wymowy, greccy bogowie znają najnowsze reklamy pizzy itp.

Jedno pozostaje niezmienne – na skutek zbytniej ciekawości Pandory, na świat przedostają się choroby i nieszczęścia. Zakończenie mitu jest jednak optymistyczne – na scenie pojawia się bogini Nadzieja.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klasy szóstej a i szóstej b:

• Filip Bałdyga
  • Amanda Dzik
  • Jakub Herman
  • Karolina Jakubowska
  • Stanisław Kaczmarek
  • Katarzyna Kocoł
  • Wojciech Piwowarski
  • Dominika Prabucka
  • Angelika Stojak
  • Roksana Szwarc
  • Paulina Wiśniewska

Inscenizacja bardzo podobała się uczniom, nagrodzili koleżanki i kolegów gromkimi brawami. Zdjęcia do obejrzenia w galerii.