Gimnazjaliści z Zespołu Szkół powitali wiosnę śpiewająco… po angielsku.

Już niemal tradycją stały się coroczne wiosenne Polsko-Angielskie Potyczki Językowe.

21 marca w Gimnazjum nr 2 w Złocieńcu odbyły się one już po raz piąty. W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-3 gimnazjum podzieleni na drużyny.

Klasę I reprezentowali: Adam Puzio. Hanna Przeszłowska i Paula Piotrowska, klasę II: Emil Czepe, Anna Panas i Nikodem Sterczyński, klasę III: Małgorzata Jarosz, Dominika Żurek
i Daria Łyżwińska.

Zadania konkursowe obejmowały zakres tematyczny z języka polskiego oraz języka angielskiego. Uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach, w których musieli wykazać się wiedzą lingwistyczną. Miejsce pierwsze zajęła drużyna klasy I. Uczniowie: Stanisław Kaczmarek, Wojciech Piwowarski, Damian Nowaczyk, Weronika Woch i Roksana Gapsa przygotowali przepiękne prezentacje multimedialne o Wielkiej Brytanii i USA. Mimo elementów współzawodnictwa, impreza miała charakter zabawy i przebiegała w przyjemnej atmosferze.

Równolegle odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym swoje talenty wokalne zaprezentowało sześcioro uczniów. Miejsce pierwsze zdobyła Wiktoria Madalińska, miejsce drugie Anna Jankowska, miejsce trzecie Eryk Zacharzewski. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę w postaci biletu do kina lub bonu podarunkowego do księgarni.

Nad przebiegiem imprezy czuwały organizatorki: pani Małgorzata Szcześniak (nauczyciel języka angielskiego Gimnazjum nr 2) oraz pani Daria Adach (nauczyciel języka polskiego Gimnazjum nr 2).

Daria Adach, Małgorzata Szcześniak