PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Dnia 31.03.2017r. w naszej bibliotece odbyła się uroczystość „PASOWANIA NA CZYTELNIKA”. Na uroczystość zaprosiły uczniów bajkowe krasnale. Dzieci obejrzały przedstawienie „W Królestwie Ksiąg” w wykonaniu bibliotecznej grupy teatralnej „Bibliosmerfy” z kl. IV b pod opieką pani B. Szrety.

Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki oraz obowiązkami czytelnika. Dowiedziały się, jak należy obchodzić się z książkami i dlaczego trzeba je szanować.

Po złożeniu uroczystej przysięgi, dzieci mogły samodzielnie wypożyczyć książkę. Otrzymały także wykonaną przez starsze koleżanki i kolegów zakładki.

Czekamy więc na nich w bibliotece szkolnej, a rodziców zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi i rozmów o książce. Zdjęcia z pasowania do obejrzenia w galerii.

Opiekun biblioteki mgr. Bożena Szreta