Zabawy w Bibliotece Publicznej w Złocieńcu

W dniu 16 listopada uczniowie klasy VIa wraz z wychowawczynią – panią Darią Adach – wybrali się do Biblioteki Publicznej w Złocieńcu. Spędzili tam miły czas. Przywitały ich panie bibliotekarki, które przygotowały również ciekawe zadania „na rozgrzewkę”. Uczniowie musieli między innymi wykonać 10 przysiadów, pożyczyć od kogoś 10 groszy, ale także opowiedzieć trzem osobom o tym, co im się przydarzyło. Po tak emocjonującym wstępie pani Grażyna Król opowiedziała o systemie wypożycznia książek obowiązującym w bibliotece, omówiła funkcjonowanie katalogu internetowego. Jednak najbardziej uczniom spodobała się część spotkania, podczas której próbowali rozwiązywać zagadki kryminalne. To zadanie wzbudziło najwięcej emocji! Wszyscy zastanawiali się nad rozwiązaniem kolejnych zagadek. Na zakończenie wizyty uczniowie przeszli do działu wypożyczeń dla dzieci i młodzieży i wstępnie zapoznali się z dostępnym tam księgozbiorem.

Spotkanie wszystkim bardzo się spodobało, niektórzy wyrazili ogromną chęć powtórzenia go. Co na pewno uczynimy! Część osób również zdecydowała się na założenie kart bibliotecznych w najbliższej przyszłości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjście!

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.