Święto Unii Europejskiej w Szkole Podstawowej nr 3

18 maja w Szkole Podstawowej nr 3 świętowaliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji uczniowie ubrani byli w kolory flag państw UE oraz wykonali plakaty im poświęcone. Przedstawiały one informacje o historii, zabytkach tych krajów, słowa językach, którymi posługują się ich obywatele.

Starsi uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy o krajach UE i samej Unii. W kategorii klas 4-6 zwyciężyła drużyna  klasy 5A, wśród starszych najlepsi byli uczniowie klasy 7A. Gdy starsi konkurowali o miano znawców Unii, uczniowie klas 1-3 rozwiązywali krzyżówki tematycznie z nią związane, których rozwiązania utworzyły hasło,  W Unii Europejskiej jak we wspólnocie żyjemy w zgodzie”,  przygotowywali plakaty i flagi.

Kolejną atrakcją tego dnia był mecz uczniowie kontra nauczyciele, w którym wynikiem 3:2 zwyciężyli ci ostatni. Spotkanie wzbudziło wiele emocji i było okazją do świetnej zabawy.

Nie zabrakło też przyjemności dla podniebienia- Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz ciast, a uczniowie klasy 5B, którzy reprezentowali Francję, częstowali wszystkich bagietkami i serem.

Zabawa była przednia, a i nadarzyła się okazja, by poznać bliżej Unię Europejską.

Dziękujemy Paniom z księgarni BookBook w Złocieńcu za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Zdjęcia do obejrzenia w galerii.