VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

28 września 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki mnożenia. Jej znajomość sprawdzaliśmy na piątej godzinie lekcyjnej. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia – w tym roku uczniowie sprawdzali wiedzę nauczycieli:) „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klas czwartych: Nadia Stempniewska, Anastazja Hazeńska, Wanessa Trela, Karolina Ślusarska i Filip Jakszuk.

Patrol Egzaminacyjny rozdawał uczniom zadania o różnym stopniu trudności (klasy IV-V zestaw łatwiejszy, klasy VI-VII i klasy gimnazjalne-zestaw trudniejszy). Każdy uczeń na rozwiązanie swoich zadań miał 3 minuty. Po upływie czasu egzaminatorzy zbierali zestawy, a następnie sprawdzali poprawność rozwiązań. Pomagały im w tym panie Irena Bosiacka i Edyta Hazeńska.

Tytuł Eksperta VIII Światowych Dni Tabliczki mnożenia przyznano następującym uczniom:

• Julia Ciompała kl. 4a
• Szymon Grelewski kl. 4a
• Adam Herman kl. 4a
• Anastazja Hazeńska kl. 4a
• Nadia Stempniewska kl. 4a
• Gabriel Kotowicz kl. 4a
• Mikołaj Kaper kl. 4a
• Wanessa Trela kl. 4a
• Oliwier Zdun kl. 4a
• Hanna Przywarta kl. 4a
• Wojciech Dudziński kl. 4b
• Filip Flis kl. 4b
• Filip Jakszuk kl. 4b
• Wiktor Lisowski kl. 4b
• Gabriel Magnuszewski kl. 4b
• Nikola Popławska kl. 4b
• Zuzanna Popławska kl. 4b
• Dominik Radziński kl.4b
• Karolina Ślusarska kl.4b
• Gabriela Stasiak kl.4b
• Klaudia Chodakowska kl.6a
• Oliwia Ambroziak kl.6a
• Wiktoria Badurowicz kl.6a
• Krystian Kaczor kl.6a
• Patryk Teodorczuk kl.6a
• Nikola Sykuła kl.6a
• Wojciech Darski kl.6b
• Maria Błażewicz kl.6b
• Zuzanna Borowik kl.6b
• Natalia Hałuszczyk kl.6b
• Klaudia Makuchowska kl.6b
• Sebastian Łącki kl.6b
• Julia Ślusarska kl.6b
• Chema Studzińska-Dembek kl.6b
• Kacper Horanin kl.7a
• Jakub Chomątek kl.7a
• Aleksandra Żych kl.7a
• Julia Pieragowska kl.7a
• Wiktoria Borowiec kl.7a
• Wiktoria Pawlik kl.7a
• Paulina Rutkowska kl.7a
• Dominik Drągowski kl.7a
• Sabatina Corda kl.7a
• Tomasz Przeszłowski kl.7a
• Amanda Dzik kl.8a
• Stanisław Kaczmarek kl.8a
• Karol Macel 3a gim.
• Maciej Osak 3a gim.
• Hanna Przeszłowska 3a gim.
• Dawid Zawadzki 3a gim.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Wszystkim Ekspertom gratulujemy.
Egzaminatorzy i opiekunki.