IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019 roku obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Znajomość tabliczki mnożenia sprawdzaliśmy na drugiej godzinie lekcyjnej.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia – w tym roku uczniowie sprawdzali wiedzę nauczycieli.   „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest  w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie klas czwartych i piątych: Hiacynta Dorawa, Julia Jankowska, Aleksandra Król i Filip Jakszuk.

Patrol Egzaminacyjny rozdawał uczniom zadania o różnym stopniu trudności (klasy IV-V zestaw łatwiejszy, klasy VI-VIII- zestaw trudniejszy). Każdy uczeń na rozwiązanie swoich zadań miał w zależności od klasy od jednej do trzech minut. Po upływie czasu egzaminatorzy zbierali zestawy, a następnie sprawdzali poprawność rozwiązań. Pomagały im w tym panie Irena Bosiacka i Edyta Hazeńska.

Tytuł Eksperta IX Światowych Dni Tabliczki mnożenia przyznano następującym uczniom:

• Maja Kaczor kl. 5a
  • Mikołaj Kaper kl. 5a
  • Wojciech Dudziński kl. 5b
  • Hanna Oleksińska kl. 6a
  • Karolina Szcześniak kl. 6a
  • Damian Kurowski kl. 6b
  • Klaudia Chodakowska kl. 7a
  • Marcelina Klemantowicz kl. 7a
  • Nikola Sykuła kl. 7a
  • Wiktoria Wielikanow kl. 7a
  • Magdalena Zdun kl. 7a
  • Krystian Kaczor kl. 7a
  • Maria Błażewicz kl. 7b
  • Natalia Hałuszczyk kl. 7b
  • Tomasz Przeszłowski kl. 8a

Wszystkim serdecznie gratulujemy ! ! !