Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja trwały cały tydzień. Najpierw na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka, w której przedstawiono najważniejsze fakty dotyczące wydarzeń sprzed 231 lat. Następnie na lekcjach historii uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w bitwie o konstytucję – zajęciach połączonych w wystawą polskich konstytucji i publikacji na ich temat, rozwiązywaniu krzyżówek o okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 maja, jej twórcach i pamiątkach, które pozostały po tych ważnych wydarzeniach.

Podsumowaniem obchodów była uroczysta akademia, która odbyła się 29 kwietnia 2022 i została zorganizowany przez uczniów ze starszych klas pod kierunkiem pani Katarzyny Samulewskiej i Małgorzaty Karow. Występ uświetnił chór prowadzony przez panią Dorotę Gadzinę. Aby przybliżyć wydarzenia sprzed 231 lat młodzi aktorzy wcielili się w historyczne postaci, m. in.: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Scenki przeplatane były recytacją patriotycznych wierszy i pieśni.

W tym dniu zatrzymaliśmy się na chwilę, aby rozważyć tak ważne w naszej historii słowa widniejące na sztandarach i budujące naszą przeszłość- WOLNOŚĆ, NARÓD ,OJCZYZNA.

« z 3 »