Wycieczka do Poznania

W dniu 31 maja 2022 r. 29 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w niezwykle interesującej wycieczce do Poznania. Wyjazd nastąpił już o 5.30, aby punktualnie o godzinie 9.00 rozpocząć zwiedzanie słynnej poznańskiej Palmiarni. Zarówno wiek obiektu jak i zgromadzone w nim rośliny z całego świata wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Następnym punktem programu był spektakl w Teatrze Cortique Magdaleny Niedźwiedź pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Baletowej, zawodowi śpiewacy, tancerze, artyści cyrkowi i akrobaci. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek. Można było przenieść się w świat magii umiejętnie nakreślony przez utalentowanych artystów, którzy w większości, byli rówieśnikami naszych uczniów. Potem obiad w restauracji Szarlotta przy poznańskiej Farze zakończony słodkim deserem lodowym i kulminacja: wycieczka „Detektywi historii” wokół poznańskiego rynku. Prowadzący wycieczkę w kilka chwil zamienił uczniów w detektywów, którzy zaopatrzeni w niezbędne narzędzia (notatnik, ołówek) sami odkrywali historię początków Poznania i państwa polskiego. Zaangażowanie było tak duże, że każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Detektywa Historii, który odkrył najważniejsze tajemnice Poznania. Później już tylko trzy godziny podróży do domu i zasłużony odpoczynek, by przygotować się na obchody Dnia Dziecka. „Podróże kształcą” – w przypadku tego wyjazdu doświadczyliśmy tego bardzo i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu niezapomniane wycieczki po pięknej Polsce. O organizację imprezy, niezakłócony przebieg wyjazdu i bezpieczeństwo uczniów zadbały panie Katarzyna Samulewska i Aleksandra Maciąg.

« z 5 »