Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W dniu 9 listopada 2022 roku odbył się uroczysty apel zorganizowany z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów przywitała Dyrektor szkoły pani Małgorzata Szcześniak. Swoją obecnością zaszczycili nas: przedstawiciel 2. Brygady Zmechanizowanej pan pułkownik Zbigniew Sadlej, panie z zaprzyjaźnionego Klubu Wojskowego Nina Romanowska i Małgorzata Szumlańska, panie z Rady Rodziców Sylwia Kmiecik, Monika Stempniewska i Monika Skrzeczewska. Słuchając wierszy patriotycznych i pieśni legionowych po raz kolejny mogliśmy zastanowić się czym jest patriotyzm, Ojczyzna, jakie mamy obowiązki wobec narodu i państwa. Każde wypowiedziane słowo przypominało o historii Polski i jej bohaterach, dzięki którym możemy dziś cieszyć się wolnością. Powagę uroczystości podkreślał sztandar szkolny, wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego i hymnu szkoły. Piękną oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pani Doroty Gadziny, natomiast przedstawienie i dekoracje przygotowały Małgorzata Karow, Katarzyna Samulewska i Agnieszka Kuprowska. To była wspaniała lekcja historii.